Siódmy Festiwal Wychowanie przez teatr o statuetkę „Otwartej dłoni”, który odbył się 12 grudnia w Szamotułach i poświęcony był problematyce tolerancji bo przecież różni nie znaczy nierówni! Celem festiwalu jest twórcza resocjalizacja i propagowanie pozytywnych form spędzania czasu.

 

 

Laureatem 7. konkursu profilaktyczno-edukacyjnego został Zespół „Anioły” z Szamotuł.

 

 

Festiwal otworzył Wojciech Mroczkowski, zastępca kuratora okręgowego Sądu Okręgowego w Poznaniu, prezes zarządu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych Sądu Okręgowego w Poznaniu. Konkursowe zmagania poprzedziło także wystąpienie dr Soni Dzierzyńskiej-Breś z UAM w Poznaniu.

W pokazach konkursowych udział wzięły zespoły:
Zespół „ANIOŁY” ze Świetlicy Środowiskowej „Anioły” wraz z Szamotulską Grupą PaT i PaTPORT ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szamotułach działające przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Szamotułach
tytuł przedstawienia: „JESTEM”                                                                          
scenariusz: Agnieszka Nowaczyk, reżyser: Agnieszka Nowaczyk, Iwona Januszak, Alicja Kałużyńska, opiekun artystyczny: Agnieszka Nowaczyk
Zespół „kARTon” z Ośrodka Kuratorskiego Nr 3 w Poznaniu
tytuł przedstawienia: „ROMEO I JULIA NOWE ROZDANIE”                       
scenariusz: Katarzyna Majorczyk na motywach powieści W. Shakespeare’a, reżyser, opiekun artystyczny: Katarzyna Majorczyk, Michał Remesz, scenografia: Julia Biernacka, Wiktoria Kędzierska
Zespół „AMATORZY” działający przy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrorogu
tytuł przedstawienia: „KOLOROWI”                                                                   
scenariusz, reżyser, opiekun artystyczny: Anna Karge
Zespół „BETLEJEMKA” ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Betlejemka” w Szamotułach
tytuł przedstawienia: „SUPER BOHATEROWIE”                                                         
scenariusz, reżyser: s. Monika Szymczak, opiekun artystyczny: s. Monika Szymczak, Katarzyna Małecka
 

Zmagania konkursowe oceniało jury w składzie:
– dr Sonia Dzierzyńska-Breś – Wydział Studiów Edukacyjnych, Zakład Resocjalizacji UAM w Poznaniu
– Justyna Piekarska – kurator delegowany do biura kuratora okręgowego
– Marcin Iwanowski – kurator rodzinny Sądu Rejonowego w Śremie, sekretarz Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych
– mł. asp. Marcin Smuszkiewicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu
oraz Piotr Witoń – aktor i konferansjer.

Jury przyznało nagrodę aktorską Zuzannie Bartkowiak za rolę matki w spektaklu „Kolorowi” (Amatorzy Ostroróg). Zdobywcą statuetki „Otwartej dłoni” został Zespół ANIOŁY z Szamotuł. Wyróżnienie przyznano „kARTonowi” z Poznania.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli: Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu – Zakład Resocjalizacji, Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły, Wielkopolskie Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych w Poznaniu. Poczęstunek ufundowali: Justyna Bacharz i Paweł Henicz oraz Fundacja „Odnaleziona Bajka” w Szamotułach.
Organizatorem festiwalu jest Szamotulskim Ośrodkiem Kultury oraz II Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach. Nagrody ufundował Szamotulski Ośrodek Kultury.

Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom, ich opiekunom i mentorom za trud przygotowań i lekcję tolerancji.

Dodaj komentarz