Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie charytatywne TworzyMY Dla Marii. Twórcze spotkanie oraz kiermasz książek i rękodzieła
 
 
6 listopada od godz. 12.00 do 17.00 w Napoleon Cafe Szamotuły odbędzie się kiermasz książek i rękodzieła oraz warsztaty rękodzielnicze w formie spotkania przy kawie i ciastku.
 
Do spotkania dołączyć można w dowolnym momencie.
 
Koszt udziału: 10 zł (to kwota minimalna, maksymalnej nie ma). Płatność: do puszki.
Uczestnicy warsztatów do zakupionej kawy otrzymają ciasto gratis.
 
Ceny książek i prac rękodzielniczych: już od 5 zł (pomyślcie już o prezentach na święta).
 
Całkowity dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na dalsze prace remontowe domu p. Marii Antkowiak z Krzeszkowic, aby przed zimą mogła się do niego wprowadzić z budynku gospodarczego.
 
___________________

Los p. Marii nie oszczędzał. Jej trudna sytuacja uwarunkowana jest wieloma dramatycznymi wydarzeniami. Od dzieciństwa borykała się z odrzuceniem. Kiedy leżała w depresji, mąż zaciągnął na nią wiele pożyczek (po jego śmierci wciąż je spłaca). Żyje w skrajnej biedzie. Ma 75 lat, jest schorowana, samotna – nie ma nikogo.
Mieszkała dotąd w fatalnych warunkach. Od sierpnia zbierane są środki na remont jej małego domku. Inicjatorzy (kilkoro wolontariuszy) nie planowali wielkiej rewolucji, szybko jednak okazało się, że niezbędny jest remont generalny, aby pod linoleum na klepisku zamiast betonowej podłogi nie grasowały gryzonie, a wilgoć nie sięgała sufitu. Zakres przeprowadzonych przez fachowca – fantastycznego człowieka który poświęca swój czas za „dziękuję” prac jest imponujący. Brakuje już niewiele, by zapłacić za niezbędne materiały wykończeniowe i nowe ogrzewanie.
Pomożecie?
 
Jeśli nie możecie uczestniczyć w spotkaniu, wciąż można wpłacać środki na koncie: https://zrzutka.pl/zf2jam?utm_medium=mail…
Zachęcamy także do wzięcia udziału w licytacjach na grupie SuperBohater Kubuś POMAGA Pani Marii
 
Więcej w wydarzeniu

Dodaj komentarz