W ramach cyklu DKF HALSZKA zapraszamy na film: Faworyta

Kino Halszka | 28.03.2019 | godz. 20.00 | BILET: 10 ZŁ

 

Najnowszy film Yorgosa Lanthimosa („Lobster”, „Zabicie świętego jelenia”), wyróżniony 5 nominacjami do Złotych Globów, Nagrodą Publiczności na festiwalu Camerimage oraz dwiema nagrodami na festiwalu w Wenecji.
W rolach głównych Olivia Colman (nagrodzona Oscarem w kategorii: „Najlepsza aktorka pierwszoplanowa”), Rachel Weisz i Emma Stone.

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna (Olivia Colman), a krajem zamiast niej rządzi jej bliska przyjaciółka, lady Sarah (nagrodzona Oscarem Rachel Weisz). Z podziwu godnym oddaniem dogląda ona przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail (nagrodzona Oscarem Emma Stone), która swym urokiem oczarowuje Sarah. Sarah bierze Abigail pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Ponieważ sprawy polityczne i prowadzenie wojny coraz bardziej pochłaniają Sarah, Abigail stopniowo zajmuje jej miejsce u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z królową daje Abigail szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna dochodzi więc do wniosku, że nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze.

Spotkanie z filmem poprowadzi FUNDACJA WIDMO!

 

Reżyser: Jorgos Lantimos
Występują: Olivia Colman, Emma Stone, Rachel Weisz, Nicholas Hoult
Kraj produkcji: Irlandia/Wielka brytania/USA
Rok produkcji: 2018
Data premiery: 8 lutego 2018
Gatunek: biograficzny/historyczny
Czas trwania: 119 minut

Dodaj komentarz