21 sierpnia rozpocznie się IX Plener Rzeźbiarski „Wielki Powrót Rzeźb” w Szamotułach. Dzieła rzeźbiarzy trzeci raz trafią do wsi z gminy Szamotuły. 

Rzeźby po naszych plenerach stanowią jedną z wizerunkowych wizytówek miasta i gminy Szamotuły. Cieszę się, że także mieszkańcy wsi zareagowali entuzjastycznie na tę inicjatywę. Po raz trzeci i ostatni będziemy rzeźbić dla wsi z gminy Szamotuły. Po tym plenerze wszystkie wsie będą miały rzeźby – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury – Doskonale sprawdził się pomysł, aby to mieszkańcy poszczególnych wsi zadecydowali o temacie rzeźby, która do nich trafi.
W tym roku rzeźby zostaną stworzone dla wsi: Żalewo, Emilianowo, Lipnica, Kąsinowo, Jastrowo, Baborówko, Lulinek i Piaskowo.
Plener w Parku Zamkowym w Szamotułach potrwa do 25 sierpnia i zakończy się Jarmarkiem Szamotulskim. W tym roku za dłuta chwycą: Anna Zielińska (Zakopane), Janusz Błażejewski (Krzywa), Piotr Staszak (Brudzew), Mirosław Czeladka (Bolesławiec), Bogusław Migel (Sławno), Zenon Stańko (Rybnik), Eugeniusz Tacik (Binino) i Krzysztof Wiza (Września).
26 sierpnia rzeźby trafią do wsi. Organizatorem pleneru jest Szamotulski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad plenerem objął burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek.

Dodaj komentarz