Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w wykonaniu Miyako Arishima z Japonii, uczestniczki drugiego etapu tegorocznego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Koncert odbędzie się 13 grudnia 2015 godz. 18.00 w kinie „Halszka” w Szamotułach.

Wszyscy jesteśmy jeszcze pod wrażeniem zakończonego niedawno XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Śledziły go, z najwyższą uwagą, miliony widzów i słuchaczy. Spędziliśmy wiele godzin z genialną, romantyczną muzyką wykonywaną przez najlepszych pianistów młodego pokolenia z całego świata. Aby pozostać jeszcze w klimacie zapraszamy na recital chopinowski w wykonaniu Japonki Miyako Arishima, który poprowadzi wybitny znawca twórczości Chopina i komentator warszawskiego konkursu Jan Popis.

Miyako Arishima jest laureatką wielu krajowych konkursów w Japonii i finalistką międzynarodowych konkursów chopinowskich w Azji. W 2011 r. była finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Rok później uhonorowano ją wyróżnieniem na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym „Chopinowskie Interpretacje Młodych” w Koninie, a w roku 2013 otrzymała Krishima Music Festival Award na 35. Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Kirishimie (Japonia) oraz V nagrodę w Konkursie Chopinowskim w Darmstadcie. Występowała z licznymi recitalami w Japonii, Polsce, Niemczech. Koncertowała z orkiestrami symfonicznymi Kiusiu i Kumamoto, Orkiestrą Filharmonii w Sendai, a także z Krakowską Orkiestrą Kameralną. W tegorocznym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina odniosła sukces przechodząc do drugiego etapu.

Posłuchaj!

Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 zł, a w dniu koncertu 45 zł. Są dostępne w kasach kina i ośrodka oraz on-linie na stronie ośrodka.

Kup bilet on-line

Dodaj komentarz