We wrześniu Zespół Folklorystyczny „Szamotuły” działający przy Szamotulskim Ośrodku Kultury odbył swoją kolejną zagraniczną podróż. Tym razem zespół udał się do odległej, a dla wielu tajemniczej Armenii. Wraz z Zespołem Folklorystycznym „Wielkopolanie” brał udział w III Międzynarodowym Festiwalu „Na skrzyżowaniu dróg pokoju.”
Podczas pobytu w Armenii zespół miał możliwość prezentować polski folklor w wielu miejscach, począwszy od osady Byurakan, znajdującej się u podnóża najwyższego szczytu w Armenii, przez Filharmonię, aż po Plac Republiki w stolicy – Yerewanie. Punktem programu artystycznego , który szczególnie zaskoczył publiczność armeńską oraz podbił jej serca, było wykonanie przez zespól utworu „Khakhavik” w języku armeńskim. Na każdym kroku tancerze spotykali się z gościnnością i życzliwością mieszkańców Armenii. Tancerze zdumieni byli, tkwiącym w widzach ogromnym entuzjazmem z jakim pragnęli oni zatańczyć razem z gośćmi z Polski oraz nauczyć ich własnych tańców.


Oprócz licznych koncertów, zespół miał możliwość zwiedzenia kraju. Każdego dnia wraz z przewodnikiem wyruszał na wycieczki. Tancerze podziwiali nie tylko piękno natury, które jest bardzo odmienne od krajobrazu Polski, ale spacerowali także po stolicy Armenii. Był to niewątpliwie bardzo pracowity, ale przyjemny tydzień dla Zespołu.

Członkinie zespołu: Dominika Szymankiewicz,
Joanna Sroczyńska

Dodaj komentarz