Punktem kulminacyjnym  Artystycznych Spotkań Recytatorów był wieczorny Koncert Galowy,  który odbył się 9 czerwca  br. w sali kina Halszka. W koncercie wystąpili recytatorzy wcześniej prezentujący utwory w konkursach recytatorskich, które odbyły się w październiku 2015 r. oraz  w lutym i kwietniu 2016 r. Prezentacje oceniane  i konsultowane były przez jurorów: Andrzeja Ciborskiego, barda, redaktora Radia Merkury Poznań oraz Piotra Dehra, instruktora teatralnego Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

W  koncercie  galowym podzielonym na trzy  części  wystąpili  wykonawcy ze szkół podstawowych oraz gimnazjaliści z miasta i gminy Szamotuły z tekstami m.in. Wisławy Szymborskie, Haliny Poświatowskiej, Ewy Lipskiej i Tadeusza Barańczaka. Każda część koncertu została nagradzana gromkimi brawami..Okazały się albowiem  źródłem wyjątkowych przeżyć i doznań estetycznych. Podczas granych na pianinie utworów muzycznych  przez Adama Michalaka oraz Olgę Szaniawską młodzi recytatorzy przedstawili  etiudy pantomimiczne.

Wszystkim  recytatorom biorącym udział w Koncercie Galowym  dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury, Piotr Michalak wręczył dyplomy oraz nagrody książkowe. Podziękowano także  opiekunkom i instruktorom poszczególnych szkół

 

Dodaj komentarz