2 lipca godz. 19.00 The Old Band, Moonrose

Moonrose to zespół łączący angielską werwę i skandynawską przestrzeń, wokalnie ocierający się o Radiohead i Muse. Pięciu muzyków grających ze sobą od dwóch lat nagrało do tej pory dwie EP: Skychaser (2015) oraz Restless Monsters (2016).
The OLD BAND to kompilacja młodości i doświadczenia. Zespół – z szamotulaninem Wojtkiem Dukarskim na czele – gra świetne, autorskie kompozycje utrzymane w klimacie rocka i bluesa. W maju zespół z sukcesem reprezentował Szamotuły w niemieckim Gross-Gerau podczas Dni Europy.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

9 lipca godz. 19.00 Sandra Rugała i Tajny Projekt Muzyczny

Wokalistka i liderka zespołu Sandra Rugała jest laureatką wielu konkursów muzycznych oraz uczestniczką 5. edycji programu IDOL. Zespół w składzie: Piotr Basiński – perkusja, Piotr Ostapkowicz – klawisze, Kuba Stankowski – bas, Bartek Turkowski – gitara – zagra autorskie wersje popularnych utworów oraz swoje piosenki.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

16 lipca godz. 19.00 „Dydona i Eneasz” – Henry Purcell

Operą w trzech aktach na postawie Eneidy Wergiliusza w tłumaczeniu Stanisława Barańczaka inaugurujemy nową scenę przy baszcie Halszki. Wykonają ją soliści, Orkiestra Capella Samotulinus, Zespół Wokalny Con Fuoco z Szamotulskiego Ośrodka Kultury i Teatr Odgrywane Kapsle Wronieckiego Ośrodka Kultury.

Miejsce: przy baszcie Halszki na terenie zamku Górków

23 lipca godz. 19.00 Tortilla

Zespół – laureat Rawa Blues – czerpie z bluesowych korzeni, jednak wyraźnie przełamuje narzuconą w tym nurcie konwencję, podążając własną, niebanalną drogą. Efektem tego jest unikalny i rozpoznawalny styl, który cechuje szacunek do tradycji czarnoskórych wykonawców, rock’n’rollowa energia typowa dla białych muzyków oraz jazzowy puls. Zespół ponad 1.200 razy występował na najważniejszych krajowych festiwalach bluesowych oraz koncertach w całej Polsce. Wielokrotnie gościł również poza granicami kraju.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

30 lipca godz. 17.00 Trio Tanguedia – „Noche de tango”

Wokalistka zespołu Magdalena Lechowska to krakowianka, która wychowywała się w Ameryce Południowej. Czy można znaleźć kogoś lepszego do wykonania polskich i argentyńskich tang? Artyści w idealny sposób połączą w repertuarze znane argentyńskie tanga wraz z zapomnianymi melodiami z polskiej ery międzywojennej! Charyzmatycznej wokalistce będą towarzyszyć: Wiesław Ochwat – akordeon i Dawid Czernik – skrzypce.

Miejsce: dawny klasztor za kościołem pw. Św. Krzyża w Szamotułach.

6 sierpnia godz. 19.00  The Roadhouse

Poznański duet, który tworzą dwaj miłośnicy muzyki amerykańskiej: Adam Czech (śpiew, gitara akustyczna, mandolina) oraz Mateusz Rychły (śpiew, gitara akustyczna, banjo, harmonijki). W ubiegłym roku zawładnęli sercami szamotulskiej publiczności podczas koncertu w dawnym klasztorze. Teraz więc wracają, lecz na scenę przy „Sanguszku” z repertuarem Dylana.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

13 sierpnia godz. 19.00 „Łyżki i Księżyc”

To będzie druga odsłona nowej, letniej sceny przy baszcie „Halszki”. Tym razem zapraszamy na musical rockowy w trzech aktach do sztuki Emila Zegadłowicza z muzyką Grzegorza Stróżniaka (Lombard). Wykonają go aktorzy z Teatru Odgrywane Kapsle Wronieckiego Ośrodka Kultury.

Miejsce: przy baszcie Halszki na terenie zamku Górków

20 sierpnia godz. 19.00 Orkiestra SzOK

Po dwóch latach na letnią sceną powraca z rozrywkowym repertuarem Orkiestra Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Członkami orkiestry są muzycy z Szamotuł i okolic.  Zespół prowadzi Piotr Pospieszny, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

25 sierpnia godz. 19.00 Lady Be Good

Zespół wykonuje najpopularniejsze standardy światowej muzyki rozrywkowej we własnych aranżacjach. W repertuarze znajdują się między innymi utwory Raya Charles’a, Elli Fitzgerald, Stinga, czy Michaela Jacksona. Instrumentarium zespołu to fortepian, gitara basowa, perkusja, saksofon. Zespołowi towarzyszy wokalistka.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

26 sierpnia godz. 19.00 Tomek Grdeń

Tomek (kontrabas, śpiew) łączy podczas swych występów klimat swingu z kabaretowym podejściem do piosenek, publiczności i samego siebie. Usłyszymy brawurowo wykonane m. in.: „Singing In The Rain”, „Strangers In The Night”, „Zimny drań”, „Ostatnia niedziela”. Tomek Grdeń jest laureatem pierwszej nagrody w I Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A. 2004. W latach 2003-2005 występował z Zenonem Laskowikiem. Współpracował wielokrotnie z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Wziął udział w programie TVN „Mam talent”.

Miejsce: przy gościńcu „Sanguszko” w Szamotułach (zamek Górków).

 

Na wszystkie koncerty wstęp wolny. Zapraszamy! 

Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury

Partnerzy: gościniec „Sanguszko”, Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, parafia pw. Św. Krzyża w Szamotułach.

Dodaj komentarz