Marika akustycznie.

Marika, czyli Marta Kosakowska to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka tworząca muzykę na pograniczu reggae, funku i soulu. Okrzyknięta Pierwszą Damą Polskiego Dancehallu. Kino Halszka Szamotuły, godz. 20.00. Bilety 20 w przedsprzedaży, 30 zł. w dniu koncertu do kupienia w ośrodku kultury, kinie lub on-line na stronie ośrodka. Organizator: Szamotulski Ośrodek Kultury.

Karierę zaczynała w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, z którym wydała pionierską polskojęzyczną płytę na oryginalnych jamajskich podkładach (riddims) Mówisz i Masz 2004. Na koncie ma albumy solowe: Plenty 2008, So remixed 2009, Put Your Shoes On/Off 2010, singiel Moje serce 2007 i liczne gościnne udziały. Dzieliła scenę z takimi gwiazdami, jak Erykah Badu, Wyclef Jean, Missy Elliott, Sean Paul, Gentleman, Macy Gray. Od 4 lat prowadzi własne radiowe show – najpierw w Radio Euro ‚Nie tylko reggae’, od 2009 w Radio Roxy: „Towary Kolonialne”.

Jej muzyka to emocje, koncertowy żywioł i coś nieobliczalnego. Sama pisze teksty i melodie. Jej „Siła Ognia” niejedną osobę wyciągnęła za uszy do góry z rożnych smutków, jej „Moje serce” stało się wyznaniem miłosnym nuconym przez zakochanych. Każdy występ Mariki to oddzielna, pełna energii i ognia historia. Wyjątkowa łatwość w nawiązywaniu kontaktu z publicznością połączona z mieszanką kobiecego wdzięku i ulicznego stylu sprawiają, że uczestnictwo w koncercie pozostaje na długo w pamięci. Nie bez znaczenie jest dla nas to, że na klawiszach zagra szamotulanin Patryk Kraśniewski!

Dodaj komentarz