Jig Reel Maniacs przygotowują się do Jigowo Reelowego Marca 2016 – ćwiczą, próbują, dopinają terminy koncertów. 5 marca wystąpią w kinie Halszka dla szamotulskiej publiczności.

Grają muzykę celtycką od 25 lat. Obok wiodących tematów irlandzkich, w repertuarze nie brakuje akcentów szkockich, walijskich i bretońskich. Poruszają się świetnie od tradycyjnych – poprzez popowe, rockowe, reggae’owe, funkowe, latynoskie – do jazzowych interpretacji standardów celtyckich oraz kompozycji własnych okraszonych licznymi improwizacjami.

Skład i instrumentarium Jig & Reel Maniacs to słońce i wiatr pod opuszkami palców instrumentalisty dętego (Krzysztof Ryszard Brych: saksofony, flażolety, akordeon, harmonijka ustna); szybkość, precyzja i poruszające brzmienie skrzypka (Tomasz Urban); malarstwo i poezja fletów drewnianych (Olek Brych), harmonia, spokój i płynność gitarzysty akustycznego (Michał Jankowski); swing i groove perkusisty (Piotr Kichler) oraz podstawa basowa i głosowe wariacje (Mariusz Sprutta: songi, wokalizy, bajanie). JRM – Jigowo-Reelowi maniacy to także wsparcie wyobraźni, techniki, wirtuozerii oraz wiedzy muzycznej i akustycznej zarówno pianisty (Artur Grudziński) jak i gitarzysty i inżyniera dźwięku (Krzysztof Łangowski).

Bilety w cenie 25 zł w przedsprzedaży i 35 zł w dniu koncertu dostępne są – jak zawsze – w kinie Halszka, kasie ośrodka oraz on-line tutaj.

Zapraszamy! 5 marca, godz. 19.00 – kino Halszka. Uczta dla ucha!

Dodaj komentarz