Ostatni październikowy weekend (27.10.2012) okazał się szczęśliwy dla naszej hip-hopowej formacji tanecznej, biorącej udział w III Otwartym Turnieju Tanecznym, organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy „Leśna” przy Zespole Szkół Nr 1 we Wronkach.
Celem imprezy była prezentacja dorobku artystycznego, popularyzacja różnych form tanecznych i zacieśnianie współpracy między placówkami kultury i oświaty.
W turnieju wzięło udział dziewięć formacji tanecznych, prezentujących różne taneczne style od tańca współczesnego, przez jazz, disco dance, freestyle czy hip-hop.
Występ naszej formacji zachwycił jurorów nowatorską choreografią stworzoną przez Paulinę Przybylska i Magdę Traciłowską. 6-minutowy program przedstawiający w satyryczny sposób szpital psychiatryczny to połączenie tańca ulicznego i teatru tańca.
Działająca przy Szamotulskim Ośrodku Kultury formacja istnieje od października 2010 r., liczy obecnie blisko 100 osób w wieku od 5 do 24 lat i ma na swoim koncie liczne sukcesy. Zwycięski układ prezentowany był przez najstarszą i najbardziej zaawansowaną grupę, która podczas tegorocznego konkursu „Szamotuły – miejsce dla talentów” zyskała tytuł Talentu 2012.

Dziewczętom dziękujemy, życzymy kolejnych sukcesów i zachęcamy do obejrzenia filmu ze zwycięskim występem:

film z występem

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.

– w kategorii wiekowej do 15 lat:
I miejsce – Iskierki bis – UKS „Wawrzyn” Biezdrowo
II miejsce – Miraż (Wroniecki Ośrodek Kultury)
III miejsce – Frajda (Wroniecki Ośrodek Kultury)

– w kategorii wiekowej powyżej 15 lat:
I miejsce – Feedback (Szamotulski Ośrodek Kultury)
II miejsce – Miraż (Wroniecki Ośrodek Kultury)
III miejsce – Forest Dance – UKS „Leśna” (ZS Nr 1 Wronki)

Dodaj komentarz