W miniona sobotę 20 czerwca, Klub Tańca Towarzyskiego „Filemon” podsumował ostatnie półrocze pracy tanecznej. Z tej okazji zorganizowany został Turniej Tańca Towarzyskiego „Filemon”. W imprezie zatańczyły dzieci z grupy początkującej i rekreacyjnej. Był to ich pierwszy występ. Młodzi tancerze pięknie zaprezentowali swoje taneczne umiejętności przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi.
Komisja sędziowska w składzie: Eliza Sabik, Artur Dąbrowski, Wojciech Furman, Paweł Subczyński obejrzała wszystkie tańce wykonane przez młodych tancerzy i postanowiła przyznać wszystkim parom i solistkom pierwsze miejsca i złote medale.
Dodatkową atrakcją były prezentacje par z grupy turniejowej. Pary sportowe zaprezentowały młodszym kolegom tańce standardowe i latynoamerykańskie w wersji jaką tańczy się na turniejach tanecznych.
W prezencie od instruktorów gościnny pokaz dała także bardzo utytułowana para Dawid Brzeziński – Maja Woś z UKS Piła, która nie dalej jak 13 czerwca wytańczyła I miejsce w ST i LA w kategorii 10-11 lat kl. D w Kobylnicy koło Słupska.
Były brawa, kwiaty, podziękowania i wzruszenia.


Wczoraj zakończyliśmy poniedziałkowe zajęcia sekcji tańca towarzyskiego ale już dziś zapraszamy do klubu od września. Jednocześnie w ramach Akcji Lato, Szamotulski Ośrodek Kultury zorganizował “Wakacyjny kurs tańca towarzyskiego”. Przez tydzień uczyć będziemy się podstawowych kroków takich tańców jak Cha-Cha, Samba, Jive, Walc angielski, Walc wiedeński. Zajęcia składać się będą z powtórzenia nabytych podczas kursu umiejętności oraz poszerzenie układów tanecznych o nowe elementy. Zapisy trwają. Zapraszamy od 20 lipca wg planu:
10.30-11.15 – Wiek: od 6 do 9 lat,
11.30-12.15 – Wiek: od 10 do 14 lat,
12.30-13.30 – Wiek: od 15 lat.
Zajęcia będą bezpłatne.

Dodaj komentarz