Na zaproszenie Szamotulskiego Ośrodka Kultury gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 w Szamotułach oraz z Otorowa i Pamiątkowa 5 października w kinie „Halszka” wzięli udział w koncercie zatytułowanym „Wzór na utwór”.
Był to koncert o zróżnicowanej tematyce i unikalnej formule, podczas którego każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzięki oryginalnemu, autorskiemu programowi, doskonałej jakości muzyce na żywo oraz aktorskiemu zacięciu, ten edukacyjny koncert zdobyły uznanie młodej, szamotulskiej publiczności.
Muzyka i nauka to pozornie dwa odległe od siebie światy. Pierwszy jest domeną nieskrępowanej twórczości, drugi – to rzeczywistość ścisłych praw i konieczności wynikania. Artyści i prowadząca koncert Agnieszka Mazur udowodnili, że łączy je więcej, niż zazwyczaj się przypuszcza!
Ta edukacyjna opowieść w ciekawy sposób mówiła o elementach dzieła muzycznego, takich jak: melodia, rytm czy harmonia. Uczestnicy poznali odpowiedzi na pytania: czy możliwe jest stworzenie muzyki bez jakichkolwiek przepisów? Czy wzory to wyłączna dziedzina matematyki? Atutami „Wzoru na utwór” były aktorska narracja i silne osadzenie tematu w historii. Program wzbogacony był bogatymi materiałami multimedialnymi. Czterech solistów wykonało bardzo zróżnicowany, lecz splatający się ze sobą repertuar począwszy od Mozarta, J. Straussa, po Deep Purple, czy Daft Punk.

Dodaj komentarz