O!PLA > II Ogólnopolski Festiwal Polskiej AnimacjiW dniach 27.03/3.04/10.04/17.04/24.04.2014 w kinie Halszka odbędzie się szamotulska odsłona II Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA. Przez 5 kolejnych czwartków, o uznanie ogólnopolskiej publiczności walczyć będzie w tym roku aż 90 (ze 127 zgłoszonych!) polskich krótkometrażowych filmów animowanych z lat 2012 /2014: 9 w kategorii STUDYJNEJ, 13 w kategorii OFF&WORKSHOP, 20 w kategorii ANIMOWANY WIDEOKLIP, i aż 33 w kategorii SZKOLNEJ. Tegoroczną nowością będzie piąta kategoria o uroczej nazwie ANIMOWANE FRASZKI, w której ostatecznie znalazło się 15 filmów trwających od 44 do 137 sekund. Przy powstawaniu tej kategorii brano pod uwagę także filmy zgłoszone w ubiegłym roku.

Podobnie jak w zeszłym roku, laureaci konkursu zostaną wyłonieni na podstawie liczby głosów oddanych przez wszystkich widzów uczestniczących w ogólnopolskich projekcjach.

Nagrodami regulaminowymi O!PLA są statuetki ZŁOTYCH, SREBRNYCH I BRĄZOWYCH TOBOŁKÓW KOZIOŁKA MATOŁKA.

Ponadto, w Szamotułach na młodszych widzów czekać będzie specjalny program TERAZ DZIECI!, prezentujący to, co aktualnie dzieje się w polskiej animacji dla dzieci.

Na pokazy konkursowe – wstęp wolny!
ZAPRASZAMY!!!!

Program pokazów konkursowych: http://www.polskaanimacja.pl

OPLA-plakat

Dodaj komentarz