„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” jak co roku wyleci do wsi w gminie Szamotuły. To autorski projekt Szamotulskiego Ośrodka Kultury w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców wsi.
„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” to impreza plenerowa łącząca występy sceniczne z szeregiem warsztatów artystycznych, gier, zabaw i konkursów. Dlaczego objazdowa? Otóż jest to scena na kółkach. Samochód ciężarowy, który przemierza gminę Szamotuły ze wsi do wsi, na miejscu imprezy zamienia się w scenę. W tym roku wystąpi na niej zespół z muzyką popularną Sigma” oraz Paweł Bączkowski i Kids and Country.
Wokół tej oryginalnej sceny uczestnicy będą brać udział w warsztatach artystycznych. Będzie też „Balonowe zoo”, malowanie twarzy oraz szereg zabaw, gier, dmuchańce i konkursów z nagrodami dla całych rodzin. – Dzięki „Osie”, po cyklu festynów w maju i czerwcu, w części wsi odbędzie się kolejna impreza plenerowa tego lata – mówi Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.

Tegoroczna – już siódma edycja „OSY” – rozpocznie się w niedzielę 6 sierpnia. Scena odwiedzi o godz. 15.00 Gąsawy, a o godz. 18.00 Kępę. Następnie „OSA” zawita w kolejne niedziele: 13 sierpnia o godz. 15.00 w Mutowie i o godz.18.00 w Szczuczynie, 20 sierpnia o godz. 15 w Gałowie i o godz. 18.00 w Myszkowie oraz 10 września o godz. 14.00 w Przyborowie i na koniec o godz. 17.00 w Przyborówku.
To nie jedyne przedsięwzięcie adresowane przez ośrodek dla wsi tego lata. Pod koniec wakacji do ośmiu sołectw trafią rzeźby z pleneru, który odbędzie się w Szamotułach.

 

fot. – Tak było na Objazdowej Scenie Artystycznej w 2012 r.

Dodaj komentarz