OSA nadlatuje do wsi

 

„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” jak co roku wyleci do wsi w gminie Szamotuły. To autorski projekt Szamotulskiego Ośrodka Kultury w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców wsi.
OSA to już rozpoznawalna marka w naszych wsiach, która przyjeżdża latem aby zabawić wszystkich mieszkańców wsi. Ta scena na kółkach w tym roku dotrze do ośmiu wsi – zapowiada Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury.
„OSA Objazdowa Scena Artystyczna” to impreza plenerowa łącząca występy sceniczne z szeregiem warsztatów artystycznych, gier, zabaw i konkursów. Dlaczego objazdowa? Otóż jest to scena na kółkach. Samochód ciężarowy, który przemierza gminę Szamotuły ze wsi do wsi, na miejscu imprezy zamienia się w scenę. W tym roku wystąpi na niej zespół „Sigma” oraz Kapela Dudziarska.
Wokół tej oryginalnej sceny uczestnicy będą brać udział w warsztatach artystycznych. Będzie też „Balonowe zoo”, malowanie twarzy oraz szereg zabaw, gier, dmuchańce i konkursy z nagrodami dla całych rodzin. – Dzięki „Osie”, po cyklu festynów w maju i czerwcu, w części wsi odbędzie się kolejna impreza plenerowa tego lata – mówi Piotr Michalak.
Tegoroczna – już dziewiąta edycja „OSY” – rozpocznie się w niedzielę 4 sierpnia o godz. 15.00-17.00 w Gałowie i o godz. w Śmiłowie. 11 sierpnia imprezy odbędą się w Gąsawach i Myszkowie. 18 sierpnia „OSA” wjedzie do Kępy i Brodziszewa. Na zakończenie 1 września scena na kółkach odwiedzi Mutowo i Baborówko.
To nie jedyne przedsięwzięcie adresowane przez ośrodek dla wsi tego lata. Pod koniec wakacji do ośmiu sołectw trafią rzeźby z pleneru, który odbędzie się w Szamotułach.

fot. – Tak było w ubiegłym roku

 

 

 

 

Rozkład lotów OSY

Dodaj komentarz