Cały świat świętował uroczystość wyniesienia na ołtarze dwóch największych papieży XX wieku Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej też okazji burmistrz Szamotuł Włodzimierz Kaczmarek zaprosił szamotulan na koncert papieski by tym samym dłużej pozostali w atmosferze relacjonowanej z Watykanu w mediach uroczystości.
„Barką” w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego „Szamotuły” – ukochaną pieśnią Ojca Świętego – rozpoczął się Koncert Papieski z okazji kanonizacji Jana Pawła II, zorganizowany w niedzielę 27 kwietnia przez Szamotulski Ośrodek Kultury.


Uroczystość – pod patronatem burmistrza Szamotuł Włodzimierza Kaczmarka – zebrała tłumy szamotulan, którzy wypełnili po brzegi szamotulskie kino Halszka. Po muzycznym rozpoczęciu Włodzimierz Kaczmarek przywitał gości, po czym na scenę wkroczyły „Rozśpiewane Anioły” i następnie Paweł Bączkowski. Na zakończenie wystąpił Arci z zespołem, którego twórczość to połączenie hip-hopu, reggae, elementów dancehallu i dabu. To nie tylko doskonała muzyka ale i przemyślane, głębokie testy. Jak sam Arci przyznaje jego inspiracją do tworzenia jest Jezus Chrystus i Biblia.
Koncertowi towarzyszyła wystawa fotograficzna pt. „Droga Jana Pawła II do świętości”, którą będzie można odwiedzać do końca maja w kinie Halszka. Wystawa prezentuje zdjęcia pielgrzymów podczas beatyfikacji oczyma Piotra Borowskiego, relację z pielgrzymki rowerowej z Bydgoszczy do Poznania na spotkanie z Ojcem Świętym w 1983 r. Andrzeja Koryla oraz kolaż wspomnień przygotowany przez sekcję i klub fotograficzny SzOK.
Imprezę poprowadził Waldemar Herman oraz siostra Joanna Szewczyk ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.
– Dziękujemy za liczne przybycie oraz przepraszamy tych dla których zabrakło miejsca – mówi dyrektor SzOK Piotr Michalak.

Dodaj komentarz