21 września w ramach Polskiego Dnia Bluesa Szamotulski Ośrodek Kultury proponuje mocne uderzenie. Koncert dwóch nietuzinkowych zespołów: pARTyzanta oraz Wolnej Soboty.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00 w kinie Halszka w Szamotułach. Bilety w przedsprzedaży kosztują 15 zł, a w dniu koncertu 25 zł. Może je kupować w kasie ośrodka i kina oraz on-line poprzez stronę internetową ośrodka.
Wolna Sobota to jeden czołowych poznańskich zespołów wywodzących się z nurtu bluesowego. Na koncie ma szereg zwycięstw na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, w tym m.in. XXXI Rawa Blues Festiwal oraz XX Międzynarodowe Olsztyńskie Noce Bluesowe.
pARTyzant początek swojej działalności estradowej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku przez trzy lata gitarzysta swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu, jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie, harmonijce ustnej, instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej. Gitarzysta gości na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie. W latach 1997-2012 zasilał szeregi Zdrowej Wody –zespołu który wraz z Jurkiem Owsiakiem zainicjował Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. pARTyzant od początku swojej działalności posługuje się nietypową techniką gitarową polegającą na wydobyciu dźwięku poprzez odpowiednie uderzanie strun palcami. Umożliwia ona prowadzenie kilku niezależnych linii melodycznych, jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie. Szerszy rozgłos muzyk zawdzięcza witrynie internetowej YouTube gdzie od 2007 roku zamieszcza swoje klipy. Codziennie kilka tysięcy ludzi śledzi tam jego poczynania. Filmy obejrzano już ponad 5 miliony razy. Jego interpretacja utworu „ONE“ grupy Metallica została doceniona przez sam zespół i umieszczona na ich stronie. pARTyzant koncertuje również poza granicami kraju i ma już za sobą występy u boku takich gigantów gitary jak: Joe Satriani , Al Di Meola , Steve Lukather czy Tommy Emmanuel.
W szerokim repertuarze artysty znajdziemy kompozycje własne, jak i oryginalne interpretacje muzyki filmowej, klasycznej, bluesowej, rockowej czy jazzowej. Na perkusji towarzyszy gitarzyście 17-letni syn Mikołaj Toczko.

Dodaj komentarz