Z przykrością informujemy, że 13 października odszedł niezwykły człowiek, podróżnik, dziennikarz, przewodnik turystyczny po Krakowie i województwie małopolskim, pilot wycieczek, instruktor przewodnictwa, absolwent Politechniki Warszawskiej. Władysław Grodecki był gościem SzOKTravel 2016. Kto uczestniczył w spotkaniu wie jak bardzo oddany był Ojczyźnie. Głównym celem jego wędrówek było poszukiwanie śladów Polaków w świecie oraz odkrywanie ich historii. Wszędzie doszukiwał się polskiej myśli technicznej i pracy polskich rąk. Pochylał się nad grobami rodaków w świecie, ofiar dawnych obozów kobiet i dzieci w Afryce, nad polami bitewnymi by czcić pamięć o nich. Niech fakt, że także szamotulską ziemię zabrał do Krakowa by zasilić nią kopiec J. Piłsudskiego, świadczy najpełniej o misji z jaką kroczył przez życie.

Władysław Grodecki dzięki swym zasługom w promowaniu polskiej kultury za granicą nazywany był „Wędrownym Ambasadorem”. Odbył ponad 100 wypraw zagranicznych, w tym 3 samotne wyprawy dookoła świata.

W Szamotułach przekonywał, że niepowodzenia w osiąganiu celów i spełnianiu marzeń, wynikają z niedomagań nie ciała a umysłu i że aby podróżować, trzeba być młodym, niezależnie od wieku. Taki był do końca.

Żegnaj Władysławie! – (prosił by mówić do niego po imieniu).

Wspomnienie spotkania w galerii. 

Dodaj komentarz