Tennessee Williams (1911– 1983)

Cat on a Hot Tin Roof
Kotka na gorącym blaszanym dachu
21 czerwca | godz. 19.00 | kino Halszka

Dramat (1955)
Retransmisja przedstawienia z National Theatre w Londynie.
 

Bilety: 20 zł ulgowy | 25 zł normalny

 

Po wielkim sukcesie inscenizacji „Tramwaju zwanego pożądaniem”, Benedict Andrews powraca z arcydziełem XX-wiecznego dramatu mistrza Tennessee Williamsa. W rolach głównych wystąpią Sienna Miller (znana z filmu „Snajper”), Jack O’ Connell („Tulipanowa gorączka”) i Colm Meaney.

Parna noc na plantacji bawełny w Missisipi. Rodzina gromadzi się, by uczcić urodziny ojca, Dużego Taty. Małżeństwo jego syna, Bricka, przeżywa kryzys: manewry, sekrety, seksualne napięcie zwiastują bliski koniec. Upał jest nie do zniesienia – podobnie jak kłamstwa, które padają w trakcie spotkania. A gdy stawką jest przyszłość rodziny, która wersja prawdy okaże się tą najprawdziwszą? Rodzinna uroczystość naznaczona cieniem zbliżającej się tragedii, mimo wysiłków zmienia się w psychodramę.
„Kotka…” Tennessee Williamsa to przede wszystkim portret zakłamanej rodziny, której nic tak na prawdę nie spaja. Po mistrzowsku przeniósł ją na ekran w 1958 roku Richard Brooks, obsadzając w głównych rolach Paula Newmana i Elizabeth Taylor.

 

 

 

format obrazu i dźwięku: HD & DD
język: angielski
napisy: polskie
czas trwania: około 3 godzin
dystrybutor: NAZYWOWKINACH.PL / CIKANEK FILM Sp. z o.o.

 

Przedstawienie dla widzów od 15 lat

Dodaj komentarz