15 maja na scenie kina Halszka w Szamotułach, zaprezentowało się 116 pretendentów do tytułu powiatowego „Talentu 2016” z Pamiątkowa, Myszkowa, Słopanowa, Ostroroga, Lipnicy, Otorowa, Koźla, Chełmna, Pniew, Stróżek, Wronek i Szamotuł. Ponieważ regulamin przewiduje udział wykonawców z innych powiatów – pod warunkiem, że wśród nich znajdzie się uczestnik mieszkający w Szamotułach – w konkursie wzięły także udział oborniczanki, rokietniczanka, margoninianka i piotrowianka, przedstawicielki Szkoły Ruchu i Tańca KONTRAST Oborniki.

Spośród 30 prezentacji eliminacyjnych, jury w składzie: Alicja Orzechowska (pianistka, wokalistka, instruktor rytmiki, nauczyciel muzyki i fortepianu), Wojciech Furman (tancerz sportowego tańca towarzyskiego, wicemistrz Polski klasy B, ruchowiec i trener), Piotr Witoń (aktor, konferansjer, animator) oraz Denis Woźniak (młody artysta: wokalista, tancerz, szkoleniowiec i model) wyłoniło 3 finalistów konkursuKatarzyna Zaraś z Myszkowa (wokal),  Grupa FURIA z Obornik (pokaz hip-hop z elementami akrobatyki) oraz Marcelina Olejnik z Szamotuł (wokal z akompaniamentem gitary).

W eliminacjach zmierzyli się jeden wokalista i 16 wokalistek. Cztery zaśpiewały z własnym akompaniamentem gitary, jedna skrzypiec. Na flażoletach zagrał działający pod okiem klasowej mamy zespół „Wesołe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szamotułach. W solowych i zespołowych pokazach tanecznych zaprezentowało się 81 tancerzy.
W gronie wykonawców znaleźli się także recytatorka z Pamiątkowa, 9-letnia skrzypaczka oraz 10-letni gitarzysta klasyczny. Nowoczesnych ciężkich, energicznych i żywiołowych dźwięków wg własnych kompozycji dostarczył metalowy zespołu Overstep.
W przerwie na obrady jury zaśpiewała laureatka ubiegłorocznej edycji konkursu Daria Tomczak.Gratulujemy wszystkim wykonawcom, opiekunom scenicznym oraz publiczności. To była niedziela przepełniona ogromem talentów i pasji. Żal, że do finału mogliśmy zaprosić tylko troje.
Jury wyróżniło pięcioro uczestników: Anna Jędrzejczak (wokal z gitarą), Marta Suterska (a capella), Michał Hancyk (wokal z gitarą), Marcelina Dera (skrzypce) i Jakub Urbański (spektakl teatralno-taneczny). 

Zapraszamy na finał konkursu który odbędzie się na szamotulskim Rynku 4 czerwca podczas Dni Szamotuł. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 750 zł. Organizatorem konkursu jest Szamotulski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz