Przedstawiamy repertuar kina Halszka obowiązujący
od 23 listopada do 4 grudnia 2018

Szczególnej uwadze polecamy najnowszy film Davida Lowery: GENTELMAN Z REWOLWEREM

 

 

 

 

 

 

 

Film wyjątkowy – pożegnanie z kinem Roberta Redforda! Robert Redford w ostatniej roli w karierze. Tym filmem skradnie wam serca!

 

Historia najbardziej czarującego złodzieja w historii, który nawet rabując banki nigdy nie zapominał o byciu prawdziwym gentlemanem.

To wydarzyło się mniej więcej naprawdę. Forrest Tucker wiódł bardzo uporządkowane życie. W równie bezczelny, co sympatyczny sposób rabował banki, a kiedy czasem powinęła mu się noga i trafiał za kratki, uciekał z więzienia tylko po to, by dokonywać kolejnych napadów. Dopiero gdy spotkał na swej drodze wyjątkową kobietę, znalazł powód, by się ustatkować i schować swój rewolwer gdzieś na dno szuflady. Jednak mając siedemdziesiątkę na karku trudno jest zrezygnować ze starych przyzwyczajeń. Kiedy nadarzy się okazja, by zrobić ostatni skok, Tucker będzie musiał odłożyć planowanie emerytury na później.

„Nikt nie chce, żeby tacy kolesie, jak Redford i Tucker przechodzili na emeryturę, ale skoro już muszą, to niech robią to z taką klasą, jak w Gentlemanie z rewolwerem!” (Peter Debruge, Variety)

„Robert Redford nie mógł sobie wymarzyć lepszego zakończenia aktorskiej kariery. Ale Gentleman z rewolwerem jest tak dobry, że pozostaje mieć nadzieję, że to jeszcze wcale nie koniec.” (Gregory Ellwood, The Playlist)

„To film, do którego będziecie wracać myślami, który  – jak sam Forrest – nie będzie chciał was opuścić. I jak sam Redford – nie da o sobie zapomnieć.” (Brian Tallerico, RogerEbert.com)

„Wspaniały hołd dla wielkiego aktora.” (Eric Kohn, Indiewire)

Zwiastun

Dodaj komentarz