star wars małyGWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCYNAJBARDZIEJ OCZEKIWANY FILM ROKU – W DNIU ŚWIATOWEJ PREMIERY – JUŻ OD 18 GRUDNIA – W KINIE HALSZKA! BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY!

Gwiezdne wojny w reżyserii George’a Lucasa trafiły na ekrany 25 maja 1977 roku. Choć film początkowo wyświetlano tylko w 32 amerykańskich kinach, szybko pobił rekordy frekwencji, przeszedł do klasyki i całkowicie odmienił oblicze kinematografii. Kluczem do tego niezwykłego sukcesu była formuła „space opery”, łączącej elementy baśni, westernu i fantasy z niezwykłymi efektami specjalnymi, czerpiącej z mitologii i kultur całego świata.
George Lucas, wizjoner, scenarzysta i reżyser Gwiezdnych wojen, stworzył wypełnione tajemniczą Mocą gwiezdne uniwersum, którego trzonem jest sześć pełnometrażowych filmów. Już w grudniu 2015 roku filmowy świat Gwiezdnych wojen powiększy się o kolejną opowieść: „Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy” – jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat!
Przebudzenie mocy jest pierwszym filmem w trzeciej trylogii Gwiezdnych wojen ogłoszonej po przejęciu przez The Walt Disney Company Lucasfilmu w październiku 2012. Za produkcję odpowiedzialni byli J.J. Abrams, jego wieloletni współpracownik Bryan Burk oraz prezydent Lucasfilmu Kathleen Kennedy. J.J. Abrams wyreżyserował film w oparciu o scenariusz napisany wspólnie z Lawrence’em Kasdanem, współscenarzystą Imperium kontratakuje i Powrotu Jedi. John Williams ponownie skomponował ścieżkę dźwiękową, a twórca Gwiezdnych wojen George Lucas pomagał jako kreatywny konsultant.

PREMIERA: 18.12.2015
Wiek: od lat 10
Produkcja: USA, Wielka Brytania; 2015
Gatunek: Przygodowy/Science-Fiction
Wersja: 2D Dubbing/3D Dubbing/2D Napisy/3D Napisy/2D Napisy/3D Napisy
Reżyseria: J.J. Abrams
Scenariusz: J.J. Abrams
Obsada: Harrison Ford – Han Solo
Carrie Fisher – Leia Solo
Mark Hamill – Luke Skywalker
Anthony Daniels – C-3P

Repertuar kina Halszka STAR WARS

Dodaj komentarz