Kto zna UFO – Uliczny Festiwal Osobliwości (każdy zna, nieprawdaż?!) i kto pełen pragnień i nadziei myślał sobie „chciałabym/chciałbym być taką wspaniałą żywą festiwalową rzeźbą”, ma już w lipcu niebywałą okazję spełnić swe marzenie i tego wakacyjnego warsztatu przegapić nie może!
 
Dlaczego? Otóż, dzięki tym warsztatom, możesz być częścią najbardziej spektakularnej imprezy w powiecie szamotulskim, czyli festiwalu artystów ulicznych „UFO Uliczny Festiwal Osobliwości”. Pragniemy aby podczas kolejnej edycji festiwalu 5 czerwca 2022 roku wystąpiła młodzież z Szamotuł! Dlatego już teraz czas się do tego przygotować. Chcemy abyście stworzyli wspólnie żywą rzeźbę. Pomogą wam w tym niecodzienni artyści podczas warsztatów, które odbędą się od 12 do 14 lipca tego roku. Rafał Śpiewak Vincent von Grotesque poprowadzi z wami warsztaty z tworzenia kostiumu, a Katarzyna Wróbel warsztaty z pantomimy. Wspólnie wybierzemy postaci jakie chcielibyście wykreować. Efektem tych działań będzie wasz występ podczas międzynarodowego festiwalu.
 
Prosimy o zgłoszenia do 25 czerwca osoby w wieku od 14 do 20 lat. 28 czerwca spotkamy się z wami, aby wybrać docelową grupę 3-4 osób.
 
Nie musisz mieć żadnego doświadczenia. Teraz stworzymy waszą żywą rzeźbę i nauczymy podstaw aktorskiej kreacji, a w przyszłym roku pomożemy wam się przygotować krótko przed festiwalem. Do dzieła! To może być wasza życiowa przygoda i bardzo cenne doświadczenie.
 
Bezpłatne warsztaty odbędą się w Szamotulskim Ośrodku Kultury
od 12 do 14 lipca w godz. 9.00-14.00
i obejmować będą:
 

1. Warsztaty tworzenia KOSTIUMU I POSTACI

Prowadzący: Rafał Śpiewak – aktor, performer, twórca kostiumów, wokalista, założyciel teatru Vincent Grotesque. Kultowa postać w Polsce wśród artystów tworzących żywe rzeźby. Zasłynął z postaci Diabła z Krakowa ale na festiwalu w Szamotułach wystąpił także jako Kapelusznik, Śpiewak Grotesque, PostHuman, Vincent Krawiec i Pink is Bad. To trzykrotny zwycięzca plebiscytu publiczności naszego UFO festiwalu. Na Jarmarku szamotulskim był też Pucybutem i Łapaczem ognia.
 

2. Warsztaty pantomimy CIAŁO I EMOCJE

Prowadząca: Katarzyna Wróbel – aktorka pantomimy, performerka, pedagog. Od 12 lat współtworzy spektakle pantomimy, teatru fizycznego i edukacji kulturalnej. Na UFO w Szamotułach wystąpiła jako Mechaniczna Dziewczyna oraz Q. Ostatnio, na Dniu Dziecka „rozchmurzała” nas jako jedna z Wesołych Chmurek realizując Wasze zamówienia na pogodę.
 
Więcej szczegółów znajdziesz w linku:

Dodaj komentarz