W sobotni wieczór i noc 19 maja czeka na moc atrakcji z okazji Nocy Muzeów zorganizowanej kolejny raz przez Muzeum Zamek Górków, Bibliotekę Publiczną, Szamotulski Ośrodek Kultury i kawiarnię Cafe Marzenie.
W zamku Górków od godz. 19.00 do północy o każdej pełnej godzinie będzie można wysłuchać mini recitalu muzyki dawnej w wykonaniu zespołu Camerata Zamku Górków. Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na godzinę 18.00 do parku Zamkowego. Tam Tygrysek ze Stumilowego Lasu, znana postać bajkowa, zejdzie z drzewa i przez pół godziny będzie bawić najmłodszych uczestników Nocy Muzeów. Później w parku i na ulicach miasta pojawią się mim i szczudlarz, którzy postarają się, aby ta noc była niezapomniana.
„Do szczęścia człowiekowi potrzeba ogrodu i biblioteki” – te słowa Cycerona będą mottem tej nocy w Bibliotece Publicznej na Rynku. Biblioteka i Grupa Jakkolwiek zapraszają w godz.20.00 – 01.00. W programie: wystawa Grupy Jakkolwiek: Jakkolwiek – ogród oraz spotkania z Dariuszem M. Preislerem, autorem „Sztuki kaligrafii” o godz. 21.30, 22.00 i 22.30. W Cafe Marzenie w godz. 21.00-1.00 będzie noc anielsko-diabelska, czyli happening pełen niespodzianek z losowaniem nagród o północy.

4 komentarze on Szamotulska Noc Muzeów

 1. Agnieszka pisze:

  Świetne spotkania, ciekawe dla dzieci i dla dorosłych. Czekamy na następne spotkania

 2. Sylwia pisze:

  Poranki muzyczne są wspaniałe. Prosimy SZOK o ciąg dalszy.

 3. Monika pisze:

  Poranki muzyczne są wspaniałe i bardzo dobrze, że takie spotkania są organizowane 😉

 4. Agata pisze:

  Prowadzenie poranków b.dobre, a klimat niesamowity.

Dodaj komentarz