SzOKTravel – Poznajemy ludzi poznajemy świat

zobacz program –

 

 


Zapraszamy Państwa na SzOKTravel, podczas którego znani podróżnicy, muzycy, fotograficy i tancerze, odkryją przed nami tajemnice i piękno egzotycznych i fascynujących zakątków świata. W tym roku przed nami podróż do Tajwanu, Omanu, Australii i na Arktykę. Rozpoczęcie wszystkich imprez o godz.17:00. Miejsce: Szamotulski Ośrodek Kultury, ul. Dworcowa 43. Wstęp: bezpłatnie.

7 kwietnia

TAJWAN – Kontynent Azja. Wyspa na zachodnim Pacyfiku. 

W programie: wystawa fotografii pt. „Niezwykły Tajwan”, projekcja filmów dokumentalnych prezentujących piękno, kulturę i tradycje Tajwanu, pokaz kaligrafii.
Pasja obserwacji natury i istoty ludzkiej, zaowocowała zbiorem przepięknych fotografii miejsca o niebywałej różnorodności etniczno kulturalnej, przyrodniczym raju dla wrażliwych na piękno. Zobaczymy Tajwan z lotu ptaka, dostrzeżemy różnorodność religijną, dotkniemy kultury, zaobserwujemy codzienne życie.

Autorami prac są: Liu Chen-hsiang, Chen Chih-hsiung, Huang Ting-sheng i Chi Po-lin.

 

14 kwietnia

AUSTRALIA
Kontynent Australia. 

W programie: opowieść połączona z pokazem slajdów oraz koncert na najstarszym dętym instrumencie świata aborygeńskim didgeridoo.

Andrzej Wnęk :Podróże mnie inspirują, wzbogacają, rozluźniają, ładują mi akumulatory, ot po prostu kręcą, nigdzie nie czuję się tak dobrze jak podczas podróży – mówi o sobie Teraz po latach podróży wiem, że życie podróżnika to realizacja moich pasji i marzeń z dzieciństwa. Jestem szczęśliwy. Ale muszę o tym komuś opowiedzieć”.

I oto jest! Zakochany w Australii, twórca klubu „Podróżnik”. Spędził tam 2 lata, bywał 18krotnie i zapewne wciąż będzie wracał. Nam opowie o jej dzikim obliczu. O Australii aborygeńskiej, gorącej, suchej ale i wilgotnej, górzystej i płaskiej, czerwonej i błękitnej, odludnej i pięknej.

Kamil Rogiński multiinstrumentalista, kompozytor, wynalazca i twórca instrumentów muzycznych, badacz rodowodu muzyki, alchemik dźwięku. Lider zespołu Orkiestra RIVENDELL, autor muzyki zespołu R.U.T.A. (pseudonim Ronin), wszechstronny artysta współpracujący z profesjonalnie działającymi: muzykami, kompozytorami, reżyserami, dyrygentami i plastykami.
Dla nas zagra na didgeridoo i opowie o tradycji muzycznej Aborygenów, którzy twierdzą, że dźwięki te towarzyszyły powstawaniu świata.

 

 

21 kwietnia

OMAN
Kontynent Azja. Półwysep Arabski.

W programie: opowieść połączona z pokazem slajdów o egzotycznej wyprawie z niemowlakiem po Omanie oraz orientalny taniec brzucha.

– „To jest miejsce dla miłośników fortów i pustyni. Dla miłośników plaż i luksusów, może niekoniecznie – mówią podróżnicy Klimat jest surowy, gorący, jest bardzo mało zieleni. Sułtan buduje coraz więcej drogich hoteli, a baza tanich noclegów praktycznie nie istnieje. Wszystko to sprawia, że w tym bardzo ciekawym kraju, wciąż jest bardzo mało turystów. Dla nas to była duża zaleta”.

Adrianna, Adam i Lilianka Tokarscy zachęcają wszystkich do realizowania podróżniczych, jak twierdzą zawsze możliwych do spełnienia marzeń. Pomysłów im nie brakuje. Byli m. in. na Sri Lance, w Ameryce Południowej w Chile, Jordanii i Syrii, w Afryce, Wietnamie, Tajlandii i wielu innych miejscach na świecie. Do Omanu o którym nam opowiedzą wybrali się w podróż z dzieckiem. Posłuchacie opowieści o wyrażającym pocałunkiem w czoło zamiłowaniu Arabów do dzieci, nieobliczalności na drogach, smaku humus, plantacjach bananów, nocach w namiocie w otoczeniu wszechobecnych kóz i komarów, ekscytującej jeździe po wydmach, pomarańczowym piasku, wspólnych z żółwiami kąpielach.

Blanka Rische dyplomowany instruktor tańca, tancerka, choreograf. Pierwsze kroki w tańcu orientalnym stawiała u węgierskiej tancerki Nikolett Katona. Uczestniczyła też w zajęciach u takich mistrzów jak m.in. Amar Gamal & Bellyqueen (USA), Tito Seif (Egipt), Mahmoud Reda (Egipt), Nasra Emam (Egipt), Mahmoud Kazafy (Egipt), Osama Emam (Egipt) .

 

 

28 kwietnia

ARKTYKA
Biegun Północny.

W programie: koncert, pokaz slajdów i film, a przede wszystkim ciepła opowieść o zimnej Arktyce, o wędrówce w „różowych rękawiczkach”. Będzie to relacja z zakończonej sukcesem, pierwszej polskiej kobiecej wyprawie za koło podbiegunowe na Spitsbergen. Opowieść o miejscu nieprzyjaznym, a jednocześnie pociągającym i niezmiernie urokliwym. Opowieść o mierzeniu się z surowymi warunkami, niedźwiedziami, siarczystym mrozem dochodzącym do minus 40 stopni i z trudami przemieszczania się przez lodową pustkę.

Katarzyna Siekierzyńskaalpinistka. Zawodowo księgowa, która przełamując stereotypy, często odrywa się od cyferek w poszukiwaniu przygody, dla zwiększenia poziomu adrenaliny. Wykorzystując nadmiary energii chodzi po górach, wspięła się m. in. na Kilimandżaro i Mont Blanc, biega na długich dystansach (półmaratony i maratony), przemierzyła część lodowców Arktyki na biegówkach.

Bogusław Nowicki poeta, bard, autor tekstów, kompozytor. Autor pierwszej audycji w Polskim Radiu, promującej współczesną piosenkę satyryczno-literacką, którą nazwał „Piosenki z tekstem” – termin przyjęty później jako określenie gatunku. W Szamotułach wykona program z płyty „Oceany” nie przez przypadek bo przecież centrum Arktyki to pokryty lodem ocean.

 

 

Partnerzy:

Biuro Gospodarcze i Kulturalne Tajpej

Cafe Marzenie Szamotuły, ul. Wroniecka

Sponsorzy:

Skok Jaworzno

Hurtownia Nadolni Szamotuły

Tagi:

Dodaj komentarz