Relacja z eliminacji 8. konkursu „Szamotuły – miejsce dla talentów”

Jak emocjonujące były eliminacje tegorocznych „Talentów”, mogli przekonać się w niedzielę 14 maja wykonawcy i uczestnicząca w przesłuchaniach publiczność. Na scenie kina Halszka zaprezentowało się ponad sześćdziesięciu utalentowanych. Przybyli z Gąsaw, Kępy, Myszkowa, Brodziszewa, Słopanowa, Ostroroga, Nowej Wsi, Wronek, Szamotuł oraz Wychowańca. W gronie dwudziestu dwóch prezentacji znalazło się czternaścioro wokalistów, duet wokalno-instrumentalny, skrzypaczka, trio smyczkowe a także wroniecko-nowotomyski zespół muzyczny oraz tancerze z Ostroroga, Wronek i Pakawia.

Choć wybór regulaminowej trójki finalistów nie był łatwy, jury w składzie: Remigiusz Skorwider (dyrygent, nauczyciel śpiewu i fortepianu, założyciel i prowadzący orkiestry Capella Samotulinus oraz zespołu wokalnego Con Fuoco), Magdalena Traciłowska (tancerka i dyplomowany instruktor tańca, założycielka, trener i choreograf Formacji Feedback), Piotr Witoń (aktor, konferansjer i animator) oraz Adam Stachowiak (młody artysta – wokalista, pianista, kompozytor i autor tekstów) zakwalifikowało do finału:
Joannę Szablewską, lat 15 z Nowej Wsi (prezentacja wokalna – „Something’ s Got a Hold On Me” C. Aguilera),
Juliannę Srokę-Kierończyk, lat 13 z Szamotuł (prezentacja wokalno-instrumentalna – „Hotel California” The Eagles i „Kasztany” N. Zylska)
oraz Blankę Michalską z Pakawia, lat 13,5 (taniec z elementami akrobatyki). Blanka jest mistrzynią Polski 2015, wicemistrzynią 2016 oraz 5-krotną mistrzynią Polski Zachodniej mażoretek w kategorii solo pom pom. Zajęła także szóste miejsce w Mistrzostwach Świata Mażoretek w Pradze w 2016 r.

Gratulujemy i dziękujemy finalistom i wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom i publiczności. Finał konkursu odbędzie się na szamotulskim Rynku 3 czerwca podczas Dni Szamotuł. Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 750 zł.
Organizatorem konkursu jest Szamotulski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz