Zapraszamy do kina Halszka dzieci i młodzież 16 sierpnia (czwartek)
na MARATON FILMOWY

Bilety w wakacyjnej cenie 5 zł dostępne są w ośrodku kultury w godz. 8.00-16.00, 
on-line: http://kino.szok.info.pl/bilety/  oraz w kinie Halszka przed seansem.

 

godz. 10.00 – HOKUS POKUS ALBERCIE
ALBERTSONIE 
– dubbing
(prod. Norwegia)

reżyseria: Torill Kove

czas trwania: 72 min. | Wiek: od 4 lat

Opowieść o dorastaniu, odpowiedzialności, magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób.
Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w świat których wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać.

 

 

 

godz. 12.00 – WIELKA WYPRAWA MOLLY – dubbing
(prod. Niemcy)

reżyseria: M. Bruhn, M. Ekblad, T. Sieger

czas trwania: 70 min. | Wiek: od 4 lat

Wielka wyprawa Molly” to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule.
Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.

godz. 14.00 – SEKRET ELEONORY – dubbing
(prod. Francja)

reżyseria: Dominique Monfery

czas trwania: 76 min. | Wiek: od 4 lat

Siedmioletni Nathaniel jeszcze nie umie czytać i wydaje mu się, że nigdy nie opanuje tej sztuki. Ekscentryczna ciocia Eleonora zapisuje mu w spadku bibliotekę pełną starych książek. Nathaniel odkrywa, że woluminy służą za schronienie bohaterom dziecięcej literatury. Okazuje się, że postacie z pierwszych wydań książek potrzebują jego pomocy: jeżeli opuszczą bibliotekę, znikną na zawsze wraz ze swoimi historiami. Kiedy rodzice postanawiają sprzedawać książki, chłopiec stawia czoła wielkim niebezpieczeństwom, aby ocalić nowych przyjaciół.

 

godz. 16.00 – FELIX – lektor
(prod. Republika Południowej Afryki)

reżyseria: Roberta Durrant

czas trwania: 97 min. | Wiek: od 9 lat

Dla Felixa muzyka jazzowa to wielka pasja. Chłopiec marzy o nauce gry na saksofonie odziedziczonym po tacie. Planom chłopca kategorycznie sprzeciwia się mama, która woli, by poświęcił się nauce w renomowanej szkole, do której przyjęto go dzięki stypendium. Chłopiec spotyka tam kolegów z bogatych domów, którzy na każdym kroku dają mu odczuć, że do nich nie pasuje. Kiedy ruszają przesłuchania do szkolnej orkiestry, chłopiec postanawia za wszelką cenę się do niej dostać.
Film jest opowieścią o pasji, wierze w marzenia, ale przede wszystkim o trudnych czasem relacjach między rodzicami a dziećmi.

godz. 18.00 – OPERACJA HIP HOP – napisy
(prod. Nowa Zelandia)

reżyseria: Bryn Evans

czas trwania: 93 min. | Wiek: od 13 lat

Pełna ciepła i humoru historia z Nowej Zelandii.
„Operacja hip-hop” opowiada o grupie odważnych, młodych, ale tylko duchem tancerzy, którzy ruszają w drogę do Las Vegas, żeby wystąpić na Hiphopowych Mistrzostwach Świata. Wiek może i jest przeszkodą, ale na pewno nie taką, której nie można pokonać. Pod wodzą i ze wsparciem swojej szalonej menadżerki, Billie Jordan, grupa 90-letnich, nowozelandzkich tancerzy, wyrusza na podbój Las Vegas. Film pokazuje ich drogę do występu na Hiphopowych Mistrzostwach Świata. Choć jest w nim miejsce na niepewność, wątpliwości i obawy, film jest przede wszystkim opowieścią o odwadze, niezłomności i energii, która nie zna wieku.

Dodaj komentarz