W czwartek 19 sierpnia w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbędzie się Wernisaż wystawy malarstwa Marii Antkowiak z możliwością zakupu prac. Całkowity dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na pomoc finansową dla malarki. Wystawa będzie dostępna do 26 sierpnia 2021 r. 

Malarka amatorka jest w tragicznej sytuacji materialnej i życiowej. Mimo tego, o nic nie prosi, nie skarży się na los a radość czerpie z opieki nad zwierzętami. Bardzo lubi kontakt z naturą a największą radość sprawia jej malowanie obrazów. Za inicjatywą pomocy stoi grupa osób ale to nadal niewystarczające. Wernisaż to doskonała okazja aby zasilić zbiórkę na remont jej domu w formie gotówkowej (do puszki) lub na konto zrzutki. Gorąco zachęcamy do wsparcia akcji.

Nie bądźmy obojętni!

 

 

 

-> Link do zrzutki

 

Zachęcamy także do dołączenia do grupy ZBIÓRKA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH DLA PANI MARII, która powstała po to, by sprawnie zebrać materiały. Niewiele potrzeba żeby totalnie odmienić jej życie na starość.

Pani Maria skończyła 75 lat, mieszka sama i nie ma żadnej rodziny. Jej obecna trudna sytuacja jest uwarunkowana wieloma różnymi dramatycznymi wydarzeniami z przeszłości. Od dzieciństwa borykała się z odrzuceniem i niezwykle trudnym losem, który mocno obciążał ją psychicznie. Kiedy leżała w depresji, mąż wziął na jej imię wiele pożyczek, które teraz – już kilka lat po śmierci współmałżonka – p. Maria nadal spłaca. Żyje w związku z tym w skrajnej biedzie, zdana na pomoc innych osób. Mimo przeciwności losu i chorób (w ostatnim czasie poważnych problemów z nerkami) robi wszystko, aby być osobą samodzielną i chciałaby móc pomagać innym.

Pani Maria mieszka w maleńkim domu na wsi. Budynek wymaga dużych nakładów finansowych, bo warunki życia są bardzo złe. W pierwszej kolejności trzeba wykonać podłogę (położyć warstwę izolacyjną i np. wykładzinę), bo w tej chwili stare linoleum leży po prostu na klepisku. Dom trzeba też uszczelnić i spróbować osuszyć. Kolejny etap prac to naprawa odpadających tynków i malowanie.

Gdyby udało się zebrać więcej środków pieniężnych niż wyniosą koszty zaplanowanego remontu, zostaną one przeznaczone na spłatę zadłużenia, które zostało nałożone na p. Marię po zmarłym przed laty mężu.

Dodaj komentarz