6 kwietnia w konkursie WIERSZOWANIE SKRZATÓW  z tekstami Wandy Chotomskiej wystąpili najmłodsi recytatorzy ze szkół podstawowych Miasta i Gminy Szamotuły. Prowadząca imprezę przybliżyła twórczość znanej pisarki, której utwory zawierają niezwykle ważne dla każdego dziecka wartości wychowawcze.

Wspomniano również o stworzonym przez autorkę popularnym cyklu programów  telewizyjnych dla dzieci, dobranocek „Jacek i Agatka”, które gościły  w naszych domach  przez 11 lat.

Pani Chotomska jest również autorką wielu piosenek dla ŁEJERÓW z Poznania.  2007 r. Wanda Chotomska obchodziła razem z Łejerami „Wandalia”, czyli 30. rocznicę współpracy artystycznej.  O Wandzie  Chotomskiej mówi się, że  zrymuje na zawołanie  wszystko ze wszystkim.

Komisja artystyczna  w składzie: Jan Janusz Tycner – przewodniczący, przedstawiciel WBP i CAK w Poznaniu, Ewa Kukurenda – reprezentująca Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Szamotuły i Aleksandra Słomińska,  instruktor Szamotulskiego Ośrodka Kultury, po wysłuchaniu 26 prezentacji  postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia.

I   NAGRODĘErykowi Acimovićowi z  SP nr 3 w Szamotułach  za interpretację wiersza pt.  „Dzieci Pana Astronoma”.

Dwie równorzędne  II NAGRODY powędrowały do Szymona Kaczmarka  z SP nr 3  i Piotra Skrzypczaka z SP Przyborowo.

Dwie równorzędne III NAGRODY otrzymały Zuzanna Snopek z SP  Otorowo i Zuzanna Dukat z SP nr 2 Szamotuły.

Wyróżnienia otrzymują:

Eryk Nowak  i Justyna Szypica z SP Baborowo, Jakub Badziński z Pamiątkowa, Kornel Bożyczko z Przyborowa  i Patrycja Richert z Otorowa.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pluszaki „Jacki i Agatki”,  a  dla najlepszych wykonawców przygotowano ciekawe  nagrody książkowe. Organizatorem konkursu był Szamotulski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz