Szamotulski Ośrodek Kultury

Wieści turniejowe

Na Fb Klub Tańca Towarzyskiego Filemon na bieżąco możecie obserwować dokonania naszych tancerzy, niemniej ostatnie wydarzenia wymagają szczególnej emfazy.

W miniony weekend bowiem w niezwykle prestiżowej imprezie – XLVIII Turnieju o Puchar Profesora Mariana Wieczystego zaznaczyły w sposób niezwykły swój udział, nasze niesamowite pary.
Michał Skórnicki – Marzena Skórnicka w pięknym stylu wygrali oba style taneczne w kategorii Senior 2 klasa C i w obu stylach awansowali do wyższej klasy tanecznej B! Ogromne gratulacje! Artur Wesołowski – Anna Wesołowska natomiast zdobyli dwa brązowe medale – w tańcach latynoamerykańskich w kategorii Senior 2 Open oraz w tańcach standardowych w kategorii Senior 2 klasa D. Wielkie brawa!
Tomek Drożdżyński – Kaja Zalewska zatańczyli w bardzo licznie obsadzonej kategorii powyżej 15 lat klasa B (startowało 56 par). W tangu dotarli do rundy półfinałowej pokonując aż 39 duetów tanecznych a w quickstepie i rumbie w rundzie ćwierćfinałowej.
W turnieju towarzyszyli naszym tancerzom trenerzy Eliza Sabik i Artur Dąbrowski co z pewnością dodało im skrzydeł. Gratulujemy tancerzom i trenerom. Ogromne gratulacje należą się także Pawłowi Subczyńskiemu, współprowadzącemu nasze turniejowe pary.
To nie jedyne sukcesy naszych tancerzy w sezonie 2021/2022, który rozpoczął się 18 września w Suchym Lesie. To tam Tomek Drożdżyński – Kaja Zalewska wystartowali w kategorii młodzieży starszej gdzie zajęli 4. miejsce w tańcach standardowych i 6. w tańcach latynoamerykańskich.
Pierwszy, historyczny start naszej pary seniorskiej w Mistrzostwach Polski PTT Michała Skórnickiego – Marzeny Skórnickiej miał miejsce 23 października w Dąbrowie Górniczej. Para zajęła tam 8 miejsce w kategorii Senior 2 w tańcach standardowych.
W XXII Turnieju Tańca Towarzyskiego „Srebrne Pantofelki” 6 listopada w Przeźmierowie zmierzyli się Maciej Florczyk i Jolanta Biniak. Bezkonkurencyjni okazali się w tańcach standardowych (kategoria Senior 2 klasa F), w tańcach latynoamerykańskich zaś zajęli 3 miejsce.
7 listopada nasze seniorskie pary podbiły parkiet VI Oleskiego Festiwalu Tańca Olesno 2021 w Oleśnie. Michał Skórnicki – Marzena Skórnicka zajęli 2. miejsce w tańcach standardowych i 3. w tańcach latynoamerykańskich w kategorii Senior 2 klasa C oraz dodatkowo zatańczyli w finale Senior II Open standard.
Artur Wesołowski – Anna Wesołowska wytańczyli 2. miejsce w tańcach standardowych w kategorii Senior II klasa D i zatańczyli w finale Senior 2 Open latin.
Maciej Florczyk – Jolanta Biniak powtórzyli medalową serię, zdobywając srebro w tańcach standardowych i brąz w tańcach latynoamerykańskich w kategorii Senior 2 klasa F.
Weekend 27-28 listopada był niezwykle pracownity. W Łomiankach odbyły się Mistrzostwa Polski PTT w 10 tańcach. Nasi reprezentanci Michał Skórnicki – Marzena Skórnicka zajęli 5. finałowe miejsce w kategorii Senior 2 a Artur Wesołowski – Anna Wesołowska 6.
W Drzonkowie k/Zielonej Góry zatańczyli Tomek Drożdżyński – Kaja Zalewska i wywalczyli 2. miejsce w ST i 4. w LA w kategorii powyżej 15 lat klasa B.
W sobotę, 27 listopada Szymon Adamczak – Weronika Tychmanowicz wzięli udział w badaniach do pracy doktorskiej na temat : “Ocena obciążeń mięśniowo-szkieletowych kończyn górnych w tańcu standardowym na przykładzie walca wiedeńskiego” a Tomek i Kaja uczestniczyli w szkoleniu Fiksa Camp w Poznaniu. Seniorzy w niedzielę natomiast byli już w Kościanie na szkoleniu okręgowym.
4 grudnia w Nowej Soli posypały się seniorskie medale. Na podpium stanęli:
I miejsce Maciej Florczyk – Jolanta Biniak w kategorii Senior 2 F LA
III miejsce Maciej Florczyk – Jolanta Biniak w kategorii Senior 2 F ST
II miejsce Artur Wesołowski – Anna Wesołowska w kategorii Senior 2 D ST
III miejsce Artur Wesołowski – Anna Wesołowska w kategorii Senior Open LA.

Reasumując, ogromnie gratulujemy Wam odwagi, determinacji, osiągniętych dotychczas dzięki ciężkiej pracy i pasji wyników. Jesteśmy z Was dumni i trzymamy kciuki za kolejne medale i awanse.