Witaminowa przygoda

Spotkania teatralne w ramach Festiwalu Przedszkolaków miały miejsce 26 kwietnia br. w poniedziałek. Ogółem 325 dzieci z przedszkoli: Jarzębinka, Rzepka, Janka Wędrowniczka i Misia z Szamotuł oraz przedszkolaczki z Gałowa obejrzało Witamionową Przygodę, w której udział wzięli aktorzy Teatru Animacji w Poznaniu: Iwona Fijałkowska i Grzegorz Ociepka .Muzykę skomponował Robert Łuczak.

„Źle jest mieć apetyt wielki na ciasteczka i cukierki. Jedz owoce i jarzyny, marchew, jabłka i maliny. Chcąc w królestwie żyć witamin za pan brat żyj z owocami”.

Przytoczony fragment piosenki z przedstawienia kończy teatralną zabawę, w której jeden z głównych bohaterów mały zajączek Kicek pragnie rozwiązać problem jego dziadka Skakazjusza, mającego kłopot ze wzrokiem. Przyczyną dolegliwości zdrowotnych jest niewątpliwy brak witamin. Ratunkiem dla dziadka staje się zdobycie marchewki przez małego zajączka. Ale jak się okazało w trakcie spektaklu, wcale to nie było takie łatwe. Mały zajączek w poszukiwaniu marchewki musiał przechytrzyć wilka. Ale wspólnie z dziećmi udało się!. Dodatkową atrakcją dla naszych maluchów był bardzo bliski kontakt z bohaterami przedstawienia.

Organizator Szamotulski Ośrodek Kultury zaprasza już dziś, młodsze dzieci, na Plenerową Letnią Scenę Teatralną. Do zobaczenia.

Tekst: A. Słomińska

Dodaj komentarz