Ponad 131 tysięcy z kwestowania WOŚP w Szamotułach! Kurz opadł a my nie przestajemy się cieszyć z doskonałego wyniku!

 

Celem tegorocznej zbiórki w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było pozyskanie środków na „zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających operacji – dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Tradycyjnie szamotulski Sztab zawiązał się przy Szamotulskim Ośrodku Kultury i to tu od listopada trwały przygotowania do Finału. Tutaj prowadzony był nabór wolontariuszy, tu powstawała dokumentacja, tu trafiały przedmioty na licytację i stąd w świat wychodziły wszystkie wieści dotyczące organizacji Finału, fantów i atrakcji. Sztab tworzyli: Sylwia Firlet, Bernadeta Krupecka, Magdalena Prętka, Krzysztof Małyszka, Bartosz Węglewski na czele z Piotrem Michalakiem.

Dzięki wolontariuszom, wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie imprezy finałowej oraz darczyńcom, udało nam się osiągnąć najlepszy wynik w historii naszego miasta 131.320, 58 złotych oraz w walucie: 10,02 USD, 128,33 EUR, 25,34 GBP, 2,90 TRY, 15,10 LEU, 96 SEK, 10 CHF, 171 CZK, 4,35 BGN, 4,4 HRK, 255 HUF, 9,15 UAH, 20 RSD. Wszystkim, którzy wsparli inicjatywę serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy 118 wolontariuszom za wielogodzinne kwestowanie. Dziękujemy darczyńcom za zasilanie kwestarskich puszek i hojny udział w licytacjach. Ofiarodawcom za przekazanie do Sztabu fantów, zaproszeń i voucherów. Wśród ponad 250 fantów znalazły się m. in. rejs po szwedzkim archipelagu wysp, pobyt w nadmorskiej Wisełce, wycieczka do Energylandii, vouchery konsumpcyjne i pobytowe w Dębińskim Pałacu, czy Baborówku, romantyczne kolacje, zwiedzanie Hochlandu a także podróżne walizki. Karnety na usługi sportowe i rekreacyjne, udział w gali MMA, treningach personalnych, zawodach strzeleckich, lekcji tenisa, golfa, nurkowanie, jazda konna, fitness oraz zumbę a także trening z psim zaprzęgiem z wizytą w hodowli. Przedszkolne eventy, udział w zajęciach edukacyjnych, czy urodzinki. Piercing, usługi fryzjerskie i psie kąpiele. Kosmetyka, usługi karboksyterapii, epilacji, liftingu, laminacja rzęs i henna pudrowa, stylizacja paznokci, mikrodembrazja, zabiegi laserowe a nawet lekcja makijażu. Masaże, strukturalna praca z ciałem, optyka, informatyka, spotkanie z architektem, wertykulacja trawnika, czy rekreacja z dmuchańcami dla dzieciaków. Porada prawna, reklama, foto-sesje, czy udział w zajęciach klubu kobiet i biznesu a także serwis auta, przeglądy i gadżet – model motocykla. Przedmioty kolekcjonerskie – piłki i koszulki gwiazd futbolu i siatkarskich mistrzów z autografami (m. in. Łukasza Fabiańskiego, Małgorzaty Niemczyk, Krystyny Strasz, Mariusza Prudla, Kuby Kochanowskiego, czy ŁKS ŁÓDŹ), reprezentacji Polski w piłce nożnej, Lecha Poznań, Akademii Piłkarskiej Reissa…, szaliki zespołowe. Gadżety, albumy, kalendarze, plakaty sportowe, zdjęcia z autografami a nawet rakieta tenisowa z lat 70-tych. Torty i vouchery tortowe, pierniki z symboliką WOŚP oraz także kosz pełen serów z Hochlandu. Literatura, szachy Ojca Mateusza z autografami aktorów serialu, odzież, maskotki, turbany i czapki, artykuły szkolne, poduchy, rękodzieło, obrazy, grafiki, plakaty filmowe i fotografie oraz gadżety WOŚP-owe od samego Owsiaka. Były narzędzia, gadżety rowerowe, najdroższy z darów – brama, beton, powracająca na licytację po raz kolejny serduszkowa maska BMW, rzeźby, amulety z dalekiej Ghany. Nie zabrakło niespodzianek muzycznych – w tym oprawy muzycznej uroczystości, biletów na koncerty (np. André Rieu od burmistrza Szamotuł), płyt, zdjęć, koszulek i pałeczek perkusyjnych z autografami, a nawet muzycznego big-zestawu kaset magnetofonowych. Nie sposób wymienić wszystkiego ale z pewnością wspomnieć trzeba o przepięknym rękodzielniczym sercu ze sklejki od Inicjał – Rękodzieło.

Kwota zebrana z wszystkich licytacji wyniosła ponad 24 tysiące złotych. Tym samym cieszymy się ze świetnego prowadzenia licytacji i imprezy finałowej przez Piotra Witonia i szefa sztabu, a z niezawodnej pomocy przy licytacjach Sylwii, Magdzie, Bartkowi i harcerkom Angelice i Patrycji Kozłowskim z Julią Hermańską w roli Marysieńki.

Dziękujemy wszystkim służbom za bezpłatne zabezpieczenie imprezy: fantastycznym, uśmiechniętym pracownicom BS Duszniki w Szamotułach z Izą Lesicką na czele oraz Renacie Napierała i Żanecie Wolniak z Centrum Sportu Szamotuły, które zadbały by zebrane przez wolontariuszy oraz podczas imprezy środki zostały dokładnie policzone i zabezpieczone. Służbom medycznym SPZOZ w Szamotułach za zapewnienie opieki medycznej podczas imprezy finałowej. Komendzie Powiatowej Policji za otoczenie opieką wolontariuszy podczas kwestowania oraz ekipie ochrony TG Security z Krzysztofem i Piotrem Małyszka na czele za zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy finałowej oraz przewóz wolontariuszy do gminnych wsi. Inbagowi za sponsoring. Chacie Alchemika, Niagarze, Napoleon Cafe za udostępnienie lokali i poczęstunek podczas kwestowania. Za tony chleba Adamowi Brzezińskiemu. Restauracji Alanya za ciepły posiłek dla wolontariuszy, artystów, wystawców i organizatorów. Honoracie Kołosowskiej z „Wagonu” za darmowy posiłek dla ~130 ekip rajdu a samemu Pawłowi Grzybowskiemu za jego organizację i wystawy pojazdów 4x4WLKP „Jedziemy dla orkiestry” dzięki czemu wynik naszego Finału w Szamotułach wzrósł o ponad 26,5 tys. zł.

Dziękujemy organizatorom Morsowania w Pamiątkowie. Bernadecie i Markowi Krupeckim ze wsparciem mamy Stanisławy Dukat, córki Marty Krupeckiej i przyjaciółki Anety Gendera. Firmie „Wędliny Tradycyjne Michalak” za ogniskową kiełbasę podczas morsowania a Adamowi Dukatowi i Rafałowi Kuflowi za drewno. Państwu Krupeckim za składniki a Bikerlandowi za ugotowanie grochówki dla morsów. Sylwii Odwrot za jak zawsze rozgrzewającą zumbę poprzedzającej wodne szaleństwo. Sołectwu Pamiątkowo, OSP Przecław, Kołu Gospodyń Wiejskich w Lulinku za morsowe ciasto, napoje, chleb ze smalcem… a za udostępnienie namiotów firmie Norek Service.
Andrzejowi Elmisiowi – Taxi Alladyn z córeczką Majeczką dziękujemy za – na telefon – „mobilną skarbonkę”.
Eugeniuszowi Tacikowi i Krzysztofowi Wiza za widowiskowy pokaz rzeźbienia i przekazane na licytacje dzieła, a za drewno – Krzysztofowi Zachertowi. HOOP Michał Brzoski za dmuchańca, za tort Obywatelom Szamotuł, piłkarzom Old Boy Sparta i Kłos Gałowo za organizację meczu a UKS Szamotulanin za umożliwienie kwestowania podczas rozgrywek w „Szamotulance”. Hodowli psów „Husky z Grodu Halszki” za pokaz pupili oraz za pokaz sprzętu: grupie współczesnej rekonstrukcji historycznej AK WiN i AirSoft Game WaTaha Szamotuły 1017 i Patrycji Haussa.
Joli Skowronek za malowanie twarzy, Damianowi Kłaczkiewiczowi za artystyczne warsztaty, Milenie Kolat-Rzepeckiej i Edycie Dekiert za obsługę kawiarenki WOŚP-owej.
Dziękujemy Ewie Strong Napoleon Cafe za zorganizowanie wystawy i licytacji zakupionych przez nią zdjęć „Woodstock-dekada” autorstwa Sławomira Kowalewskiego, a Adamowi Brzezińskimu za hojność.
Wszystkie atrakcje – absolutnie bezinteresowne – za datki do puszek kwestarskich.

Za umożliwienie wystawienia 19 Sztabowych Puszek Kwestarskich, które zasilać można było już od połowy grudnia a które także pracowały na nasz znakomity wynik dziękujemy: Maciejowi Kłaczkiewiczowi – Mac-Benz, Leszkowi Biednemu – Niagara, Michałowi Karwackiemu – MOKAR, Tomaszowi Kotusowi – Partner-Narzędzia, Bartoszowi Węglewskiemu – Centrum Sportu, Bernadecie Krupeckiej – Fryzjerstwo, Honoracie Kłosowskiej – Wagon mobilny bar, Ewie Strong – Napoleon Cafe, Marii Echaust-Kiełpińskiej z Przedszkola Jarzębinka, Mateuszowi Gołąbkowi z Alanya, Sarze Golon – Wakacje.pl, Andrzejowi Skrzypczakowi – Hochland, Włodzimierzowi Janaskowi z siecią sklepów w Zielonejgórze, Obrowie i Samołężu, Izie Lesickiej z Banku Spółdzielczego Duszniki i Alicji Lewandowskiej z kina Halszka oraz Łukaszowi Klapczyńskiemu z UKS Szamotulanin i Jarkowi Jurkowi – Chata Alchemika. Do puszek udało się uzbierać ponad 10,5 tysiąca złotych.

Wreszcie składamy podziękowania dla wszystkich, którzy zadbali o artystyczne uatrakcyjnienie imprezy. Pani Alicji Curujew z sekcją baletową SzOK, zespołom: Motion Sixx, JURAD, GLASSPOP z Poznania i Party Time COVER BAND z Tychów, a za obsługę techniczną z nagłośnieniem naszym akustykom z Szamotulskiego Ośrodka Kultury, Jarkowi Bogackiemu i Olkowi Rybarczykowi z pomocnikami.
Za pomoc przy organizacji dziękujemy współorganizatorom z Centrum Sportu Szamotuły.
Za zdjęcia sztabowej koleżance Magdzie Prętkiej.
Dziękujmy też wszystkim, których być może w podziękowaniach pominęliśmy.

 
Reasumując, w ciągu poprzednich Finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,1 miliarda złotych. Efekt finansowy ubiegłorocznego Finału globalnie to prawie 176 mln, a w samych Szamotułach niemal 89 tysięcy zł. Choć zdawało się, że nie jest możliwe pobicie kolejnego rekordu, dzięki Wam, osiągnęliśmy rewelacyjny wynik, który jeszcze dziś przyprawia nas o zawrót głowy!

Jak relacjonuje dyrektor szamotulskiego szpitala Remigiusz Pawelczak, Fundacja WOŚP w ciągu tylko ostatnich 6 lat, przekazała do szamotulskiego szpitala sprzęt o wartości ponad 401 tysięcy złotych. A przecież to nie jedyne korzyści płynące z „grania”. Fundacja kupiła w sumie ponad 61 800 nowoczesnych urządzeń medycznych. Badamy w Polsce dzięki Orkiestrze niemal 100% populacji noworodków (dotąd przebadaliśmy ich ponad 6 mln.). Fundacja wyposażyła 325 oddziałów neonatologicznych w 554 urządzenia Infant Flow! To najlepszy wynik w Europie! Stworzyła 19 centrów leczenia retinopatii, ratując wzrok 9.780 wcześniakom. Kupiła najmłodszym 2.978 osobistych pomp insulinowych i 1.173 dla kobiet ciężarnych. Prowadzi szkolenia pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora (5.300 kursantów) i 10 tysięcy osób z Pokojowego Patrolu, a tych działań w historii WOŚP jest znacznie więcej!

Dziękujemy więc w imieniu Sztabu i Jurka Owsiaka! Jednoczmy się dalej! Pomagajmy! Grajmy do końca świata i jeden dzień dłużej! Siema! Do usłyszenia w kolejnym listopadzie!

 
Szamotulski Sztab WOŚP

Dodaj komentarz