Na scenie kina Halszka już po raz piętnasty odbyły się Zaduszki Poetyckie. Szamotulski Ośrodek Kultury zaprosił młodzież z powiatu szamotulskiego, aby poprzez żywe słowo wspominać wspaniałych pisarzy i poetów, których już nie ma wśród nas. 

Po wysłuchaniu prezentacji konkursowych jury w składzie: Piotr Grabowski – aktor Teatru Animacji w Poznaniu, Agnieszka Krygier-Łączkowska – dr językoznawstwa i dydaktyk oraz Piotr Witoń – instruktor teatralny SzOK przyznało następujące nagrody:

 

 

 

 

 

 

w kategorii recytacja:
I nagrodę – Zofia Metler (I LO w Szamotułach)
II nagrodę – Wiktoria Kujawska (ZS nr 1 we Wronkach)
III nagrodę – Wiktoria Wołyniec (ZS nr 2 w Szamotułach)

w kategorii poezja śpiewana:
I nagroda – Weronika Szmyt (ZS nr 2 we Wronkach).

 

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Jurorzy podziękowali wykonawcom oraz ich opiekunom artystycznym: Justynie Roszak-Kuśmierek i Karolowi Wiercińskiemu (ZS 1 Wronki), Barbarze Nowierskiej (ZS 2 Wronki), Agnieszce Sługockiej (I LO Szamotuły) oraz Renacie Jędrzejczak i Ewelinie Otulakowskiej (ZS 2 Szamotuły) za ich wkład pracy. Gorąco zachęcali także do pozostania na drodze żywego słowa, pięknych myśli i sceny, która kusi wielu ale niewielu ma odwagę spróbować swoich sił w tej wymagającej przestrzeni artystycznej.

Serdecznie wszystkim gratulujemy wysokiego poziomu artystycznego!

Dodaj komentarz