W setną rocznicę  urodzin Czesława Miłosza, Szamotulski Ośrodek Kultury w konkursie recytatorskim Zaduszki Poetyckie 2011  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  postanowił,  aby w swoim repertuarze recytatorzy wybierali  teksty tego autora. Konkurs odbył się w sali kinowej 16 listopada.
Jury w składzie: Andrzej Ciborski – przewodniczący,  scenarzysta, dziennikarz Radia Merkury Poznań oraz Piotr Dehr – instruktor  teatralny,  Centrum Kultury Zamek w Poznaniu,  po wysłuchaniu 26 prezentacji w trzech koncertach konkursowych postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I  Nagroda – KACPER  BĄK –  ZS nr 1 Wronki
II Nagroda – DOMIANIKA MIZINIAK  – ZSP SU SJK Pniewy
III Nagrody ex aequo  – MIKOŁAJ CIESLINSKI – ZS nr 1 Szamotuły i SONIA KORPIK – ZS nr 1 Wronki
IV Nagrody : Aleksandra  Ławniczak – ZS nr 1 Szamotuły,  Paweł Kaźmierczak i Kornelia Kapłon – ZS nr 2 Szamotuły
Wyróżnienia:
Karina Kliszewska – ZS Pniewy, Karolina Jedynak, Kinga Siwczak ZS nr 2 Szamotuły, Mirosława Włóka  ZS nr 2 Wronki
Wyróżnienia otrzymały także dziewczyny, które wystąpiły  w kategorii poezja śpiewana: Celina Jerzyńska z ZS SU w Pniewach oraz Marta Malinowska z ZS nr 1 w Szamotułach.
Nie lada  gratką dla uczniów szamotulskich klas humanistycznych był recital Szymona Zychowicza wykonującego utwory z gatunku poezja śpiewana. Szymon Zychowicz, muzyk, kompozytor, wrażliwy na słowo, dba o dobry repertuar, mądre teksty. Pochodzi z Koszalina W swojej muzycznej karierze  przez osiem lat, od 1993 roku był artystą krakowskiego kabaretu „Piwnicy pod Baranami”. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Jest laureatem m. in. Grand Prix „OPPA” -92 w Warszawie, I miejsce „Zaduszki ” 92 w Piotrkowie Trybunalskim, I miejsce „ Bez fałszu” 93,  w Poznaniu  i wielu innych. W szamotulskim kinie oczarował słuchaczy swoją skromnością,  cudownym wykonaniem utworów i pięknym brzmieniem gitary.  Organizatorem Zaduszek Poetyckich był Szamotulski Ośrodek Kultury a partnerem finansowym Starostwo Powiatowe. Wszyscy nagrodzeni  recytatorzy otrzymali nagrody książkowe. Podziękowano także nauczycielom mającym opiekę artystyczną nad swoimi wychowankami.

.

Dodaj komentarz