seniorreW najbliższą niedzielę 29 maja o godz. 15 w parku Zamkowym w Szamotułach odbędzie się Seniorada.  Będzie to międzypokoleniowa, integracyjna impreza plenerowa pod hasłem „Aktywność i zdrowie dla pokoleń”, realizowana przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ i Szamotulski Ośrodek Kultury.Gwiazdą na scenie będzie Paweł Bączkowski, którego koncert rozpocznie się o godz. 16.30. Występy na scenie rozpoczną się o godz. 15 od koncertu zespołu RO-CA-YA.  O godz. 15.30 pojawi się Kapela Ludowa.

Poza sceną także będzie się wiele działo.  Na terenie parku znajdziecie państwo sekcję poradniczą, w niej Nordic Walking (Polska Federacja Nordic Walking) – konsultacja z instruktorami nordic walking techniki marszu z kijami, doboru sprzętu, dietetyka (Nestlé Polska) – konsultacja ze specjalistą oraz komponowanie tygodniowego menu, diabetyka (Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło „Halszka” w Szamotulach) – pomiar poziomu cukru we krwi i  pomiar ciśnienia krwi. W sekcji animacyjno-rekreacyjnej będzie wielobój rekreacyjny, turniej SPEED BADMINTONA w kategorii 50+ i open oraz wiele innych atrakcji. Będzie też artystyczne szaleństwo, czyli m.in. pokaz i nauka koronki ręcznej, warsztaty garncarskie, pokaz pakowania i zdobienia prezentów i gry rekreacyjne (Boccia, Barszczyk z Krokietem (Nestlé Polska), rzut podkową).

Patronat medialny nad imprezą sprawuje Tygodnik Gazeta Szamotulska.

Jeden komentarz on Zapraszamy na Senioradę

  1. Mary752 pisze:

    W imieniu entuzjastek aktywnego i zdrowego życia zapraszam na Senioradę. Niedzielny popołudniowy spacer zróbmy do parku i spotkajmy się tam wszyscy wraz z dziećmi i wnukami na miłej zabawie. Każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie. Bawmy się i uśmiechajmy nawzajem do siebie! 😀

Dodaj komentarz