Wesoło, głośno, kolorowo i zaskakująco. Tak krótko można określić wszystko to, co działo się  w Szamotulskim Ośrodku Kultury i Kinie.

Kino „Halszka” na czas ferii zamieniło się w teatr, na deskach którego mogliśmy oglądać poczynania młodych, raczkujących aktorów ze szkół podstawowych, nagrodzonych podczas Przeglądu Teatrów Dziecięcych o statuetkę czarnej księżniczki:

l  Teatr NA AGRAFCE – „Pan Tom buduje dom”

l  Teatr BAJECZKA – „O Popielu, którego zjadły myszy”

l  Teatr KOSZAŁKI OPAŁKI – „Zupełnie inaczej”.

Ich zmagania mieliśmy szansę porównać z grą profesjonalistów. Najmłodsi widzowie oklaskiwali Iwonę Fijałkowską i Grzegorza Ociepka , aktorów Teatru Animacji w spektaklu „Tajemnica leśnych przyjaciół”.
Propozycją dla kinomanów były darmowe seanse: „Schrek 3”, „Potwory i spółka”, „Opowieści z Narnii – księże Kaspian”.

W sumie przez szamotulskie kino przewinęło się około 600 widzów.

Na amatorów farby, gliny, kredek czekały zajęcia plastyczne. Tu można było rozwinąć wyobraźnię, a przy tym wesoło spędzić czas. Z pędzlami na równi radziły sobie  cztero-latki oraz starsze dzieciaki dla których zabawa w kolory nie jest już obca.
Ale to nie koniec artystycznych zmagań. Spragnieni ruchu mieli okazję potańczyć pod okiem instruktorów. Młodsze dzieciaki skorzystały z zajęć tańca towarzyskiego, nieco starsze uczestniczyły w warsztatach HIP-HOP. Zarówno jedne jak i drugie szalały na całego…

Szkoda tylko, ze ferie trwają tak krótko.

Dodaj komentarz