Szamotulanka, Julianna Sroka-Kierończyk laureatką eliminacji wojewódzkich 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w dwóch kategoriach!

 
 
Szamotulski Ośrodek Kultury był gospodarzem Eliminacji Województwa Wielkopolskiego 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który przygotowali i przeprowadzili Piotr Dehr i Włodzimierz Ignasiński. Zmagania konkursowe oceniała komisja artystyczna w składzie:  
Wiesława Szczygieł – filolog, instruktorka teatralna,
Jarosfaw Rusiński – recytator, laureat wielu konkursów m. in. dwukrotny laureat finałów OKR, instruktor, plastyk, designer,
Gustaw Puchała – filolog, logopeda, przedstawiciel Zarządu Głównego Towarzystwa Kultury Teatralnej.
 
Jury po wysłuchaniu i obejrzeniu 11-12 września prezentacji konkursowych postanowiła:
 
– w TURNIEJU RECYTATORSKI w kategorii szkół ponadpodstawowych przyznać tytuł laureata i jednocześnie nominować do finałów centralnych w Ostrołęce:
Zofię Ingasińską z Trzcianki
oraz Juliannę Srokę-Kierończy z Szamotuł
 
wyróżnić:
Krystiana Kanclerza z Trzcianki
Michalinę Prządkę z Konina
Pawła Radeberga z Piły
Michalinę Zgaińską z Piły
 
– w TURNIEJU RECYTATORSKIM w kategorii dorosłych
przyznała tytuł laureata i jednocześnie nominowała do finałów centralnych w Ostrołęce:
Jakuba Sikorskiego z Trzcianki
 
wyróżnić:
Nicolę Łazarów z Poznania
Aleksandrę Wleklak z Poznania
 
– w TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ
przyznała tytuł laureatki i jednocześnie nominowała do finałów centralnych we Włocławku:
Juliannę Srokę-Kierończyk
 
– w TURNIEJU TEATRU JEDNEGO AKTORA
przyznała tytuł laureata i jednocześnie nominowała do finałów centralnych w Słupsku:
Martynę Strychalską z Poznania.
 
Rok 2020 jest wyjątkowy pod wieloma względami dla Polski, jak i całego świata, ale przede wszystkim dla Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – podkreślał Piotr Dehr, gospodarz eliminacji. – W roku odbywania się jego 65. edycji wybuchła pandemia SARS-COVID-19, która w okresie najgorętrzych przygotowań – między marcem a czerwcem – zatrzymała prace nad konkursem. Mimo tego, miłośnicy żywego słowa stanęli w szranki kultywując słowo i tradycję jedynego takiego konkursu na świecie.
 
Uczestnicy eliminacji wojewódzkich zachowując obowiązujący reżim sanitarny i respektując konieczność przestrzegania dystansu społecznego pozostali otwarci na piękno słowa, literatury, a nade wszystko siebie nawzajem.
Jury dziękuje uczestnikom – recytatorom i instruktorom za udział w konkursie i trud przyjazdu do Szamotuł. Zauważyli ciekawy dobór repertuaru. Uczestnicy sięgnęli zarówno po utwory nowe jak i klasyczne działa prozy polskiej i światowej. Oceniający dostrzegli także i docenili trafne wybory poetyckie. Cieszy fakt, że w większości zwrócono się w stronę rodzimych twórców wybierając na ogół najlepsze z ich kompozycji. 
Jurorzy podziękowali uczestnikom za znakomite wrażenia artystyczne, za emocjonalną i artystyczną wrażliwość, co sprawiło, że obrady były trudne, trwały długo i burzliwie. Realia konkursu wymagały – wbrew chęciom jury i zasługom uczestników – ograniczenia liczny laureatów. 
 
Organizatorzy konkursu podziękowali dyrektorowi Szamotulskiego Ośrodka Kultury, że przyjął uczestników eliminacji w swe gościnne progi. – Spotkaliśmy się w Szamotułach z wielką serdecznością, życzliwością, troską, doświadczyliśmy ciepła i gościnności ze strony pracowników ośrodka – podkreślili jurorzy i prowadzący. 
 
 
Nas natomiast cieszy niezwykle, że nasz człowiek, uczestniczka wielu organizowanych w Szamotulskim Ośrodku Kultury konkursach tak wspaniale się rozwija. Julianna, trzymamy kciuki za finał w Ostrołęce! Szamotulance akompaniował Krzysztof Łączkowski, także z Szamotuł.

Dodaj komentarz