Spotkania, wycieczki, koncerty i wiele innych atrakcji.

 

PREZES: Danuta Matuszak

KOSZT: bezpłatnie

SPOTKANIA: pierwszy czwartek miesiąca, godz. 16.00-18.00

Opiekun klubu: Piotr Witoń od 2020, e-mail: piotr.witon@szok.info.pl

Pierwsze spotkania w sezonie 2021/2022: 7 października

 

Klub Seniora

Seniorzy to nadal pełnoprawna grupa społeczna, której potrzeby należy dostrzegać. Jedną z form aktywizacji społecznej ludzi „Złotego wieku” jest udział w Klubach Seniora.
Klub Seniora przy Szamotulskim Ośrodku Kultury działa od 1972 roku. To już 37 lat! Tutaj zaspakajają potrzeby kulturalne, krajoznawcze i towarzyskie; zaś sala Kandelabr zamienia się w uroczą kawiarenkę. Szamotulski Ośrodek Kultury w trosce o dobre samopoczucie swoich podopiecznych organizuje integracyjne spotkania taneczne, wyjazdy do poznańskich teatrów, wspólne wyjścia do kina, również ogniska z pieczeniem kiełbasek i wycieczki. Lata działalności sprawiły, iż przez Klub przewinęły się setki szamotulskich Seniorów. Obecnie w spotkaniach klubowych uczestniczy około 40 osób. Przy klubie działa chórek „Srebrne nutki”. Prezesem Klubu jest pani Danuta Matuszak. Pomoc przy organizacji imprez klubowych i wyjazdowych do końca 2019 r. zapewniała opiekunka klubu – instruktor Aleksandra Słomińska.
Seniorzy spotykają się w kawiarence w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od 16:00-19:00.

Seniorzy w malowniczej Ustce

Malowniczy, klifowy brzeg, bezpośrednie zejście na piaszczystą plaże, leśne ścieżki do pieszych spacerów, kontakt z przyrodą, cisza i spokój, gwarantowały seniorom z Klubu działającego w Szamotulskim Ośrodku Kultury niezapomniany wypoczynek w Ustce. Czytaj dalej

 

Święto Kobiet w Klubie Seniora

Poniedziałkowe popołudnie, ŚWIĘTO 8 MARCA w Klubie Seniora było wyjątkowe i uroczyste. Kawiarenka, w której spotkali się nasi seniorzy dominowała w kolorach różu i fioletu. Miłą niespodzianką był koncert znanego artysty Pawła Bączkowskiego, który zaserwował paniom światowe przeboje we własnym tłumaczeniu oraz standardy muzyki  rozrywkowej. Wśród plejady utworów nie zabrakło aranżacji, do której muzykę skomponował Szamotulanin Piotr Mikołajczak, a słowa napisał Andrzej Ciborski.
Paniom gościnnie dwa utwory zaśpiewał także zaproszony Chór Lutnia pod dyrekcją Stefana Krawczyka.
Nie zabrakło życzeń, kwiatów i upominków dla wszystkich pań od dyrektora Szamotulskiego Ośrodka Kultury, Andrzeja Warguły. A potem coś pysznego dla podniebienia. Seniorzy rozkoszowali się śmietanowym tortem. I tak w kawiarence unosił się aromat wspaniałej kawy wraz z zapachem świec i przyjacielska rozmowa.
Oprac. A. Słomińska

Jacek Hałasik był gościem w Klubie Seniora podczas „Spotkania przy filżance kawy” – 6.04.09
Redaktor Jacek Hałasik to jeden z najbardziej znanych głosów w poznańskim radiu. Mówi o sobie, że w tym roku obchodzi podwójny Jubileusz, po pierwsze skończył 60 lat (wcale się tego nie wstydzi), a po drugie minął 40. rok jego pracy w publicznym, poznańskim radiu. Przez słuchaczy Radia Merkury uwielbiany za konkursy gwarowe i za co niedzielny program „Blubry Heli przy niedzieli” .Jest wielkim miłośnikiem gwary poznańskiej. Nasza wiaruchna z Klubu zrywała boki, gdy tak godoł gwarą. Wziął ich trochę i przetestowoł, no wypadli cołkiem dobrze. A jeden taki z Kujaw też nieźle sobie radził. A, że było to spotkanie przed Wielkanocą, no to nasz gość opowiadał jakie to  menu się u nos w Pyrlandii przez cały tydzień przygotowuje. I tak przy małej czarnej z babką wielkanocną upłynął czas na blubrach. Redaktor Jacek Hałasik podziękował za zaproszenie i zaprosił naszych seniorów do radia, gdzie chętnie oprowadzi ich po zakamarkach.

Tekst i foto: A.Słomńska
 

Dodaj komentarz