Wielkie święto poezji zafundował 34 młodym adeptom sztuki recytatorskiej. Szamotulski Ośrodek Kultury 8 lutego podczas Artystycznych Spotkań Recytatorów.
Nagrody pedagogiczne otrzymali: Patrycja Richert z Otorowa, Kornel Bożyczko z Przyborowa, Nicola Stieler z Koźla, Marianna Wesołek z SP nr 3, Ola Cygan z SP nr 2, Marcelina Wilczopolska z Brodziszewa, Hania Felka z SP nr 1 i Magdalena Majchrzak z Pamiątkowa.
Równorzędne nagrody jurorskie komisja artystyczna przyznała Agnieszce Zientkiewicz z SP nr 2, Mikołajowi Sucharskiemu i Dawidowi Niechciałkowskiemu z SP nr 3, Janowi Woźniakowi z Otorowa. Natomiast wyróżnienia otrzymali: Kajetan Szymański z SP Brodziszewo, Ada Stanisławiak i Weronika Kamińska z SP Przyborowo i Antonina Kołodziejska z SP nr 3.
Indywidualny Turniej Gimnazjalistów. „Niektórzy lubią poezję. Niektórzy – czyli nie wszyscy. Nawet nie większość wszystkich ale mniejszość. Nie licząc szkół, gdzie się musi, i samych poetów Będzie tych osób dwie na tysiąc”. Tak pisała Wisława Szymborska. Liczba wykonawców biorących udział w Indywidualnym Konkursie Gimnazjalistów, świadczy o tym, że miłośników poezji jest zdecydowanie więcej. W turniejowe szranki stanęło bowiem aż 22 recytatorów. Wielu z nich wykazało się dojrzałym, przemyślanym sposobem interpretacji utworów. Zmierzyli się z trudnymi tekstami, jednakże udźwignęli ten ciężar. Świadczy o tym chociażby ilość przyznanych nagród i wyróżnień jurorskich przyznanych przez oceniający panów: Andrzeja Ciborskiego i Piotr Dehra.
Nagrody jurorskie powędrowały do Jagody Elsner, Moniki Statuckiej, Teresy Asrjan, Klaudii Błajet ( ZS Otorowo) a wyróżnienia otrzymały: Martyna Pytel. Halszka Łączkowska, Ola Nowak i Monika Roszczak. Wymienione recytatorki są uczennicami Gimnazjum nr 3 w Szamotułach.
Nagrody książkowe gimnazjalistom wręczał Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury. Organizatorzy zapowiedzieli kolejny kwietniowy turniej, życząc młodym recytatorom fantastycznej przygody z literaturą podczas ferii, bowiem jak mówiła noblistka „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” .
.

Dodaj komentarz