Szamotulski Ośrodek Kultury pozyskał unijne pieniądze na realizację we wsiach gminy Szamotuły Objazdowej Sceny Artystycznej „OSA”.

13 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego Piotr Michalak, dyrektor Szamotulskiego Ośrodka Kultury i księgowa Bożena Leśniak podpisali umowę przyznania pomocy finansowej na przedsięwzięcie pt. Objazdowa Scena Artystyczna „OSA” w Gminie Szamotuły. „OSA” to projekt skierowany do mieszkańców wsi gminy Szamotuły. Jego celem jest dotarcie do mieszkańców z środowisk wiejskich, którzy mają ograniczony dostęp do oferty kulturalnej w mieście. Objazdowa scena do samochód ciężarowy zaadaptowany na scenę. Projekt zakłada organizację 10 imprez kulturalno-rekreacyjnych od czerwca do sierpnia w przyszłym roku. Na scenie pojawią się zespoły muzyczne oraz taneczne. Będą warsztaty graffiti oraz fotograficzne i wystawa prac będących efektem tych warsztatów.
Dofinansowanie ze środków unijnych wynosi 17 tysięcy złotych, co stanowi 70 procent wartości projektu. Są to środki z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Dodaj komentarz