W okresie wakacyjnym zapraszamy na dodatkowe seanse kinowe dla dzieci w wakacyjnej cenie 5 zł. Bilety dostępne będą w kinie Halszka oraz on-line od poniedziałku 20 czerwca.

 

7727706.327 lipca, godz. 17.00 – Kino wakacyjnePHANTOM BOY
(prod. Belgia/Francja 2016), animacja, 84 min.
Obdarzony supermocami chłopiec pomaga przykutemu do wózka policjantowi w aresztowaniu szefa mafii. Tytułowy Phantom Boy to alter ego cierpiącego na ciężką chorobę 11-letniego Leo. Szczęście w nieszczęściu: poddawany chemioterapii chłopiec potrafi opuszczać swoje ciało
i lewitować nad miejskim labiryntem.
„Nominowany do Oscara francuski duet Jean-Loup Felicioli-Alain Gagnol zmienia kontynent, ale nie traci wyjątkowej popkulturowej wrażliwości. W poprzednim filmie twórcy pożenili art deco z konwencją kryminału. W najnowszym ubierają superbohaterską historię w szatki popartu z impresjonistycznym sznytem. Efekt jest dokładnie tak imponujący, jak można to sobie wyobrazić.”
Zwiastun
Wiek: od 9 lat.
Koszt: 5 zł.
Miejsce: kino Halszka.

 

7628121.33 sierpnia, godz. 17.00 – Kino wakacyjneANTBOY
(prod. Dania 2014), familijny, 77 min.
Dwunastolatek zostaje ugryziony przez mrówkę i zdobywa supermoce. Wkrótce zmierzy się z czarnym charakterem.
„Antboyowi” najbliżej do historii Spidermana, bo to film inicjacyjny. Pelle (Oscar Dietz) jest dwunastoletnim nerdem; introwertykiem, który nie siedzi może w ostatniej ławce, ale z nikim nie utrzymuje przyjacielskich relacji i zdarza mu się paść ofiarą dwóch szkolnych łobuzów. Typ na bohatera. Zwyczajny chłopak, który skrycie marzy o tym, żeby świat zwrócił na niego uwagę. Nic dziwnego, że to właśnie jego kłuje mrówka – uciekinierka z lokalnego korpo-laboratorium. W swoim czasie zagra ono swoją rolę, choć oczywiście nie tak polityczną i aż tak banalną, jak możemy się spodziewać, kiedy w grę wchodzi film dla najmłodszych.
Zwiastun
Wiek: od 7 lat.
Koszt: 5 zł.
Miejsce: kino Halszka.

 

Maraton filmowy!

czwartek – 11 sierpnia,
7600347.3godz. 10.00-11.25 – Kino wakacyjneAMAZONIA. PRZYGODY MAŁPKI SAI – 3D
(prod. Francja/Belgia 2014), familijny/przygodowy, 85 min.
Sai, wychowana w mieście małpka kapucynka, w wyniku przypadku trafia w samo serce amazońskiej dżungli. Nieprzygotowana do życia wśród dzikiej natury i zdana wyłącznie na siebie zmierzy się z wyzwaniami, które przygotowała dla niej przyroda: będzie musiała nauczyć się żyć wśród innych zwierząt, zdobywać pożywienie, unikać niebezpieczeństw. Sai odkryje bogaty świat, o którym nie miała pojęcia, a gdy z czasem znajdzie przyjaciół pośród innych małpek, ten odsłoni swą przyjazną stronę. Niezwykła przygoda z ekologicznym przesłaniem dla całej rodziny.
Zwiastun
Wiek: b/o.
Koszt: 5 zł (w tym okulary 3D).
Miejsce: kino Halszka.

 

7667175.3godz. 12.00-13.20 (zmiana) – Kino wakacyjneSEKRET ELEONORY 
(prod. Francja/Włochy 2009), animacja, 80 min.
Mały chłopiec dowiaduje się, że książki z biblioteki ciotki zostaną sprzedane. Kiedy odkrywa magiczne właściwości księgozbioru, postanawia ocalić kolekcję dla następnych pokoleń.
„Sekret Eleonory” to animowana podróż do świata, w którym czytanie jest umiejętnością na wagę złota. Okazuje się bowiem, że tylko dzięki niej ożywają postaci znane każdemu młodemu czytelnikowi. Doskonała animacja oraz niezwykła tematyka sprawiają, że film przeznaczony jest nie tylko dla dzieci. Poruszany w nim problem czytania książek oraz klasycznego zwycięstwa dobra nad złem połączony z najznakomitszymi bajkowymi postaciami powodują, że Sekret Eleonory to wyjątkowa zabawa, a jednocześnie nauka dla najmłodszych.
Wiek: od 6 lat.
Koszt: 5 zł.
Miejsce: kino Halszka.

 

7730336.3godz. 13.45-15.20 – Kino wakacyjneMÓJ PRZYJACIEL ORZEŁ
(prod. Austria 2016), dramat, 95 min.
Młody chłopiec próbuje ocalić orła, który został wyrzucony z gniazda.
Zwiastun
Wiek: od 7 lat.
Koszt: 5 zł.
Miejsce: kino Halszka.

 

 

 

 

 

 

 

7644150.3godz. 16.00-17.34 (zmiana)Kino wakacyjneSIOSTRY WAMPIRKI  (prod. Niemcy 2014), familijny/komedia, 94 min.
Silvania i Dakaria, półwampirki, przenoszą się z rodzicami z Transylwanii na przedmieścia Bindburga. Ludzka rzeczywistość zmusi je do poważnych decyzji.
„Z całą pewnością film Groosa jest ciepłą opowieścią dla wchodzących w okres dojrzewania dzieci o poszukiwaniu tożsamości i o bolesnym zderzeniu swojego ja z obcym otoczeniem. Dzięki „Siostrom wampirkom” małoletni widzowie mogą przejść ten okres bezkolizyjnie i tak
jak bohaterki – zaakceptować siebie.”

Zwiastun
Wiek: od 9 lat.
Koszt: 5 zł.
Miejsce: kino Halszka.

Dodaj komentarz