Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w projekcie muzycznym którego celem było zapoznanie ich z wywodzącą się ze Szkocji i Irlandii celtycką kulturą muzyczną. Uczestnicy spotkania poznali budowę, brzmienie i zasady działania tradycyjnych instrumentów, techniki gry, formy muzyczne kultury celtyckiej oraz szkocki strój narodowy.
Wierzymy, że projekt przyczyni się do wzrostu zainteresowania muzyką, zachęci do nauki gry i muzykowania, pobudzi aktywność twórczą oraz będzie ciekawym uzupełnieniem lekcji muzyki.

Przemek Wawrzyniak: dudy szkockie – scottish bagpipes, irlandzkie flety – tin & low whistle (pol. flażolet), bodhran – irlandzki bęben obręczowy.
Przemek jest muzykiem. Od wielu lat zafascynowany World Music – w szczególności muzyką celtycką, którą wykonuje w tradycyjnych i współczesnych aranżacjach. Prowadzi lekcje gry na flażoletach.

Michał Zator: harfa celtycka.
Michał to najprawdopodobniej jedyny harfista w Polsce i jeden z niewielu na świecie, który wykonuje na harfie autorski repertuar akompaniując sobie do śpiewu.

Koncert odbył się 19 grudnia w kinie Halszka. Organizatorem był Szamotulski Ośrodek Kultury. Wszystkich których zaciekawiliśmy i zachęciliśmy do nauki gry, zapraszamy na zajęcia gry na flażolecie w czwartki o godz. 17.00. Więcej szczegółów tutaj: http://szok.info.pl/sekcje/nauka-gry-na-flazolecie-od-podstaw-nowosc/

Dodaj komentarz