Ponad 88 tysięcy z kwestowania w Szamotułach!

 

Druga niedziela stycznia dotąd kojarzyła nam się wyłącznie z pozytywnym wielowymiarowym „graniem” którego dźwięki niosły się ulicami miast i miasteczek w Polsce i na świecie, a którym przyświecał zawsze i wyłącznie piękny cel, jakże daleki od złych emocji.

Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków „na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. Niewątpliwy sukces Orkiestry przyćmiły – nic dziwnego – tragiczne wydarzenia w Gdańsku. To moment, w którym tracimy wiarę, gdy cierpimy solidaryzując się z Jurkiem Owsiakiem i Fundacją, rodziną prezydenta Gdańska, jego przyjaciółmi, współpracownikami, gdańszczanami… Kumulują się w nas skrajne emocje, niemniej, o tym że cel Finału został osiągnięty w Szamotułach z nawiązką, zapominać nam nie wolno. Tego nikt i nic – ani nam, ani Fundacji, ani Jurkowi Owsiakowi, tym bardziej dzieciom dla których z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gramy – zabrać nie może! Wynik jaki udało nam się osiągnąć mocno nas zaskoczył, tym bardziej, że nie sprzyjała aura, pozamykane sklepy i związany z tym brak ludzi na ulicach miasta, a jednak się udało!

Tradycyjnie szamotulski Sztab zawiązał się przy Szamotulskim Ośrodku Kultury i to tu od listopada trwały przygotowania do Finału. Tutaj prowadzony był nabór wolontariuszy, tu powstawała dokumentacja, trafiały przedmioty na licytację i stąd w świat wychodziły wszystkie wieści dotyczące organizacji Finału. Sztab tworzyli: Sylwia Firlet, Magda Megi Prętka, Waldemar Borowiak, Krzysztof Małyszka, Bartosz Węglewski i szef sztabu Piotr Michalak.

Dzięki wolontariuszom, wszystkim zaangażowanym w uatrakcyjnienie imprezy finałowej oraz darczyńcom, udało nam się osiągnąć najlepszy wynik w powiecie i historii naszego miasta! Kwota jaką udało nam się zebrać jest 88.708,77 złotych!

Wszystkim, którzy wsparli inicjatywę serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy wolontariuszom za wielogodzinne kwestowanie. Na terenie Sztabu zarejestrowaliśmy ich 120. Dziękujemy darczyńcom za zasilanie kwestarskich puszek i hojny udział w licytacjach. Ofiarodawcom za przekazanie do Sztabu fantów, zaproszeń i voucherów na realizację usług. Wśród nich znalazły się m. in. rejs do Szwecji, wycieczki, vouchery konsumpcyjne i pobytowe, obóz rekreacyjny, bale, romantyczne kolacje, sesje fotograficzne i portretowe. Karnety na usługi sportowe i rekreacyjne, paintball, nurkowanie, siłownię, fitness i zumbę. Piercing, usługi fryzjerskie (dedykowane także czworonogom). Kosmetyka (także pojazdów), masaże, optyka, informatyka, pierwsza pomoc, usługi projektowania domu i ogrodu, czy organizacja imprez dla najmłodszych. Przejazd drezyną i psim zaprzęgiem… Także przedmioty kolekcjonerskie – piłki i koszulki gwiazd futbolu (m. in. koszulki z autografami Lewandowskiego, Fabiańskiego), Michała Kubiaka, mistrzów świata w siatkówce kobiet i mężczyzn, reprezentacji Polski w piłce ręcznej, Lecha Poznań, czy Amica Wronki i Śląsk Wrocław. Szaliki i kolekcjonerskie czapki z autografami Kubicy, słynnych żużlowców – braci Pawlickich oraz ze zwycięskiego meczu Polska-Irlandia 2015. Gadżety kolekcjonerskie: albumy, kalendarze, plakaty a nawet rakieta tenisowa sygnowana przez Briana Gottfieda, koszulka SwS Team, czy koszulka z autografami zawodników BMX. Pakiety biegacza, gadżety rowerowe… Torty, pierniki a nawet udziec. Literatura, odzież, maskotki, rękodzieło, obrazy i fotografie oraz gadżety WOŚP-owe. Był telewizor, aparat fotograficzny, zegarek, talizman szczęścia, biżuteria i narzędzia… Atrybut Diabła z Krakowa, rzeźby, gadżety reklamowe. Nie zabrakło niespodzianek muzycznych – w tym oprawy muzycznej uroczystości, biletów na koncerty, zaproszenia na kabaret, płyt i pałeczek perkusyjnych znanego muzyka.

Najwyżej wylicytowanym na kwotę 7000 zł, budzącym najwięcej emocji przedmiotem licytacji był – ofiarowany przez Michał Karwacki, którego wsparli: Piotr Stelmaszyk Auto Serwis i Profi Auto Serwis Firma Sadowczyk – Polonez.

Kwota uzyskana z wszystkich licytacji wyniosła ponad 35,5 tys. złotych!

Ogromne podziękowania za pełne emocji prowadzenie „licytacji” oraz imprezy finałowej należą się Waldemarowi Borowiakowi. Za pomoc przy licytacjach dziękujemy harcerkom Angelice i Patrycji Kozłowskim.

Dziękujemy wszystkim służbom za bezpłatne zabezpieczenie imprezy: pracownikom BS Duszniki w Szamotułach i pani Renacie Napierała z Centrum Sportu Szamotuły, którzy zadbali by zebrane przez wolontariuszy oraz podczas imprezy środki zostały dokładnie policzone i zabezpieczone. Służbom medycznym SPZOZ w Szamotułach za zorganizowanie pokazu ratownictwa i zapewnienie opieki medycznej podczas imprezy finałowej. Komendzie Powiatowej Policji i Straży Miejskiej za otoczenie opieką wolontariuszy podczas kwestowania oraz ekipie ochrony TG Security z Krzysztofem i Piotrem Małyszka na czele za zapewnienie bezpieczeństwa podczas imprezy finałowej oraz przewóz wolontariuszy do gminnych wsi. Inbagowi za sponsoring. Chacie Alchemika, Niagarze, Napoleon Cafe i Hotelowi Maraton za udostępnienie lokali i poczęstunek podczas kwestowania. Alanya Restaurant & Catering za ciepły posiłek dla wolontariuszy, artystów, wystawców i organizatorów. Firmie „Wędliny Tradycyjne Michalak” za ogniskową kiełbasę podczas morsowania. Eugeniusz Tacik i Krzysztof Wiza, dziękujemy Wam za widowiskowy pokaz rzeźbienia i przekazane na licytacje dzieła. Dziękujemy też sponsorom łańcuchów do pił (dieler Stiehl Paweł Mankiewicz) oraz oleju do łańcuchów i paliwa (OLWRO Jan Olech). HOOP Michał Brzoska za dmuchańca, MAC-BENZ Maciej Kłaczkiewicz za złotówkę od każdego zakupu, Tomaszowi Drabowi za mistrzowskie strzyżenie, za tort Obywatelom Szamotuł. Bernadecie i Markowi Krupeckim, Łukaszowi Hermannowi, Sylwii Odwrot, Dj Johny, Bractwu Kurkowemu, Szamotulskim Morsom za zorganizowanie Wielkiego Morsowania w Pamiątkowie. Piłkarzom Old Boy Sparta i Kłos Gałowo za organizację meczu oraz Łukaszowi Trzeciakowi za udostępnienie foto-budki i Krzysztofowi Pawlakowi za foto-ramkę do fotografii. Hodowli psów „Husky z Grodu Halszki” za pokaz pupili, Natalii Kapłon za malowanie twarzy oraz Figurkowni z SzOK-u za organizację stanowiska z grami. Wszystko to bezinteresownie, za datki uczestników atrakcji do puszek kwestarskich!

Za umożliwienie wystawienia Sztabowych Puszek Kwestarskich, które zasilać można było już od połowy grudnia a które także pracowały na nasz znakomity wynik dziękujemy: Maciejowi Kłaczkiewiczowi – Mac-Benz, Leszkowi Biednemu – Niagara, Michałowi Karwackiemu – MOKAR, Tomaszowi Kotusowi – Partner-Narzędzia, Maciejowi Wilczyńskiemu – Cafe Marzenie, BS Duszniki – Izabela Lesicka i pracownikom Kina Halszka.

Wreszcie składamy podziękowania dla wszystkich, którzy zadbali o artystyczne uatrakcyjnienie imprezy. Zespołowi Folklorystycznemu „Szamotuły”, Sekcji baletowej SzOK z Alicją Curujew, zespołowi Zagłada, Adamowi Stachowiakowi & Krystianowi Haynowi oraz Orkiestrze SzOK.

Za pomoc dziękujemy Dawidowi Łuczakowi (obsługa kawiarenki) oraz pracownikom Szamotulskiego Ośrodka Kultury i Centrum Sportu. Za zdjęcia Magdzie Prętkiej i Sławomirowi Kowalewskiemu. Dziękujmy też wszystkim, których być może w podziękowaniach pominęliśmy.

Reasumując, w ciągu poprzednich Finałów Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln złotych! Jak relacjonuje dyrektor szamotulskiego szpitala Remigiusz Pawelczak, Fundacja WOŚP w ciągu tylko ostatnich 5 lat, przekazała do szamotulskiego szpitala sprzęt o wartości ponad 257 tysięcy złotych. Te i kolejne nieocenione korzyści z „grania” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy nie mogą zostać zniweczone. Miejmy refleksję, nie traćmy wiary w ludzką dobroć, nie poddawajmy się, jednoczmy – nie tylko od święta, a co dzień i grajmy, grajmy do końca świata i jeden dzień dłużej! Siema! Do usłyszenia w listopadzie!

Sylwia Firlet i Piotr Michalak, Szamotulski Sztab WOŚP

Dodaj komentarz