Skrzypaczka, wokalistka i tancerze w finale tegorocznego konkursu talentów!

 

Emocji było co niemiara a jury niełatwy orzech do zgryzienia miała podczas eliminacji tegorocznych „Talentów”, których przesłuchania odbyły się w kinie Halszka w minioną niedzielę 13 maja.
Na scenie zaprezentowało się w dwudziestu ośmiu prezentacjach prawie pięćdziesięciu uczestników. W gronie wykonawców znalazła się skrzypaczka, szesnaścioro wokalistów w różnym wieku z Piotrowa, Zielonejgóry, Słopanowa, Lulinka, Przyborówka, Kępy, Koźla i Szamotuł oraz uczeń PSM w Szamotułach z Miłkowa k/Lubasza, rapujący hip-hop-owiec z Przecławia a także dwa duety wokalno-instrumentalny – szamotulski i myszkowsko-ostrorogski. Wśród instrumentów akompaniujących usłyszeliśmy gitarę, ukulele i pianino. Wystąpiła tancerka pole dance i gimnastyczki z Szamotuł. W pokazach tanecznych zaprezentowały się grupy z Wronek i Szamotuł.
Choć wybór regulaminowej trójki finalistów nie był łatwy, jury w składzie: Remigiusz Skorwider (nauczyciel śpiewu i fortepianu, dyrygent orkiestry Capella Samotulinus), Andrzej Ciborski (bard, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta i dziennikarz Radia Poznań) oraz Piotr Witoń (aktor, konferansjer, animator, trener aikido) po burzliwych naradach zakwalifikowało do finału:
Marcelinę Dera, lat 11 z Szamotuł
prezentacja instrumentalna – „Czardasz” Vittorio Monti na skrzypce
z akompaniamentem pianina Barbary Odwrot-Legawiec,
Oliwię Szczęsną, lat 11 z Szamotuł
prezentacja wokalna – „Someone Like You” Adele
z akompaniamentem pianina Bartosza Rajpolda
oraz formację taneczną Feedback
prezentacja taneczna kultowej gry Super Mario Bros
w wykonaniu sekcji Junior i Kids do choreografii Magdaleny Traciłowskiej.

 

 

 

 

 

Jury postanowiło wyróżnić:

Dianę Prentką, lat 14 z Szamotuł (prezentacja wokalna),
– duet wokalno-instrumentalny
Julianna Sroka-Kierończyk & Zuzanną Strzelczyk, lat 14 z Szamotuł
oraz grupę taneczną Neo Team z Wronek.

 

 

 

 

 

Gratulujemy finalistom i dziękujemy wszystkim wykonawcom, opiekunom artystycznym i publiczności. Finał konkursu odbędzie się na szamotulskim Rynku 3 czerwca o godz. 16.00 podczas dni miasta. Zwycięzca otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1.000 zł.
Organizatorem konkursu jest Szamotulski Ośrodek Kultury.

Szersza fotorelacja dla uczestników niebawem w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/161265331205871/

Dodaj komentarz