Przez czas i przestrzeń
Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie ogłosił rozpoczęcie kolejnej 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Już kilka pokoleń uczestniczy w tej niezwykłej sztafecie, przenoszącej przez czas i przestrzeń pochodnię sztuki słowa. Zmiany i trwanie – ich współistnienie, sumowanie dowodzi, że Konkurs żyje. Sprawia, że przyciąga kolejne rzesze miłośników. Przynosi rezultaty społeczne, edukacyjne, artystyczne- budzące szacunek i uznanie.
Tegoroczny Konkurs jest otwarty dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. Przeprowadzony zostanie w formie czterech odrębnych turniejów: recytatorskiego w kategoriach młodzieży i dorosłych, „wywiedzione ze słowa”, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej. Szczegółowy regulamin oraz karty do wzięcia udziału znajdują się na stronie TKT ww.tkt.art.pl. Konkurs odbywa się w drodze wielostopniowych eliminacji.
Szamotulski Ośrodek Kultury, gospodarz 60. Powiatowych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w turniejach. Eliminacje Powiatowe odbędą się 25 marca 2015 r. o godz. 10.00 w Szamotulskim Ośrodku Kultury przy ul. Dworcowej 43. Wzory kart uczestnictwa, które po wypełnieniu należy przesłać pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres Szamotulskiego Ośrodka Kultury do dnia 20 marca 2015 r., są do pobrania na stronie http://www.tkt.art.pl/okr.html
W konkursie z każdej placówki może startować 7 osób. Dane kontaktowe: Szamotulski Ośrodek Kultury ul. Dworcowa 43, 64-500 Szamotuły. Szczegółowych udziela Aleksandra Słomińska, nr tel. 695 105 585, e-mail:aleksandra.slominska@szok.info.pl
Gościem Salonu Poezji – ubiegłorocznego Koncertu Laureatów – był aktor Janusz Gajos. Ponad pół wieku temu zaczynał swoją artystyczną drogę od udziału i zwycięstwa w Konkursie OKR. Teraz zwrócił się do recytatorów: ”Z ciekawością i z wielką radością oglądałem to, co Państwo zaprezentowaliście… Poszukiwaliście formy. Jestem pełen szacunku dla tych poszukiwań …Za to co zobaczyłem chcę serdecznie podziękować i życzyć wszystkiego najlepszego na przyszłość”. Niech te słowa zachęcą do uczestnictwa w konkursie.

Serdecznie zapraszamy

Dodaj komentarz