22 marca w Szamotulskim Ośrodku Kultury odbyły się eliminacje powiatowe 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ośrodek kultury po raz kolejny stał się gospodarzem tegorocznych OKR- ów. Partnerem konkursu jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. W Szamotułach konkurs przeprowadzono w trzech koncertach konkursowych. Komisja artystyczna w składzie: Andrzej Ciborski – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, bard, instruktor oraz Piotr Dehr – instruktor teatralny, reżyser, instruktor Pracowni Słowa i Poezji Śpiewanej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, po wysłuchaniu 21 prezentacji konkursowych, przyznała równorzędne wyróżnienia. Otrzymali je: Adam Salski – ZS nr 1 we Wronkach za interpretację fragmentu „Niehalo” Ignacego Karpowicza, Natalia Mendyk – ZS nr 2 Szamotuły za interpretację wiersza Marcina Świetlickiego „Baczność”, Joanna Redgoszcz – ZS nr 1 Wronki za interpretację wiersza W. Szymborskiej „Kot w pustym mieszkaniu”, Bartłomiej Dobak – ZS nr 2 Szamotuły za interpretację wiersza „List do kobiety” Juliana Tuwima, Natalia Wielgosz – ZSP SU w Pniewach za interpretację wiersza „Deszcze” K. K. Baczyńskiego, Maria Kowalczyk – ZS w Pniewach za umiejętne złamanie piosenkarskiego rytmu i twórcze wykorzystanie przerzutni w tekście A. Osieckiej „Nie zabijaj mnie powoli”.

Do eliminacji wojewódzkiego 62. OKR-u, które odbędzie się w Pile w dniach 28-30 kwietnia 2017 r., jury postanowiło przyznać nominację:
– w turnieju poezji śpiewanej: Kacprowi PRZYBYLE oraz Katarzynie ZARAŚ z ZS nr 1 w Szamotułach,
– w turnieju recytatorskim kategorii młodzieży szkół ponadgimnazjalnej – Paulinie FĄFEREK i Angelice MIERZWA z ZS nr 2 w Szamotułach,
– w turnieju recytatorskim w kategorii osób dorosłych studentowi UAM w Poznaniu – Maciejowi NAWROT z Pniew.

Komisja artystyczna podkreśliła wysoki poziom wykonawców eliminacji powiatowych w Szamotułach. Jury podziękowało opiekunom artystycznym, instruktorom, animatorom kultury i nauczycielom za pomoc w przygotowaniu prezentacji konkursowych uczestników. Wykonawcom zaś podziękowało za propozycje artystyczne, życząc wytrwałości w doskonaleniu umiejętności warsztatowych i wielu jeszcze recytatorskich, teatralnych i scenicznych sukcesów. Jurorzy podziękowali Szamotulskiemu Ośrodkowi Kultury za zrozumienie potrzeby trwania konkursu jako najważniejszego miejsca poszanowania języka polskiego, naszego ojczystego skarbu i podtrzymania wieloletniej tradycji organizowania eliminacji OKR-u.
Szamotulski Ośrodek Kultury jako gospodarz i organizator stał się fundatorem nagród książkowych (tomików poezji) i pamiątkowych dyplomów. Nominowanym gratulujemy i życzymy sukcesów w Pile!

Dodaj komentarz