W scenerii złotej polskiej jesieni, 23 października W Turnieju Recytatorskim zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych miasta i gminy Szamotuły. Jury w składzie: Piotr Dehr, instruktor teatralny CK Zamek w Poznaniu oraz Andrzej Ciborski, redaktor Radia Poznań, po wysłuchaniu dwudziestu dziewięciu prezentacji w kategorii klas od 4-6 postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Nagrody pedagogiczne (w kolejności wystąpień):
Dominika Wolna – SP nr 1 w Szamotułach
Dominika Hasior – SP w Otorowie
Aleksandra Dyzert – SP nr 2 w Szamotułach
Jan Kasperski – SP w Przyborowie
Aleksandra Budynek – SP w Pamiątkowie
Oliwia Jackiewicz – SP nr 3 w Szamotułach.

 
Nagrody i wyróżnienia:
1. nagroda: Anastazja Fricz – SP nr 3 w Szamotułach
2. nagroda: Hubert Warszawski – SP w Przyborowie
dwie równorzędne 3. nagrody: Łucja Franke – SP nr 1 i Amelia Mizgalska – SP nr 2 w Szamotułach.

Wyróżnienia otrzymały: Maria Zaraś – SP nr 1 w Szamotułach i Ignacy Majewski – SP w Przyborowie.

 
W indywidualnym turnieju recytatorskim (fragment prozy i wiersz) w kategorii klas 7-8 wystąpiło dziewięcioro uczestników. Recytatorzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wykonawczy. Prezentacje nagrodzonych recytatorów były bardzo przemyślane i nacechowane dużą dojrzałością.
Jury przyznało cztery równorzędne nagrody: Oliwii Wieczorek ze SP w Brodziszewie, Natalii Kasprzak i Zofii Metler ze SP nr 3 w Szamotułach oraz Alicji Kałużnej ze SP w Brodziszewie.

Wyróżnienia otrzymały: Marta Kęsa – SP w Otorowie i Julia Araszkiewicz – SP nr 3 w Szamotułach.

Turniej poprzedziły poprowadzone przez Piotra Dehra ćwiczenia dykcyjne i rozgrzewka aparatu mowy. Gospodynią wydarzenia była Aleksandra Słomińska a nagrody wręczali jurorzy. Organizatorem imprezy był Szamotulski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz