Artystyczne Spotkania Recytatorów – TURNIEJ JESIENNY

Jesienne zmagania recytatorów szkół podstawowych i gimnazjalnych odbyły się 28 października w Szamotulskim Ośrodku Kultury.
W turnieju jesiennym udział wzięło 32 młodych recytatorów z siedmiu szkół. Młodzi adepci sztuki recytatorskiej prezentowali wiersz, natomiast gimnazjaliści przygotowali na scenę dwa wiersz i fragment prozy.
Jurorzy Piotr Dehr i Jarosław Rusiński oceniali dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Jurorów i publiczność zachwycił wysoki poziom prezentacji utworów. Większość potrafiła świetnie interpretować swoje teksty z dużą wrażliwością i autentycznością.

Nagrody pedagogiczne otrzymali: Daniel Kasperczak z SP Przyborowo, Wiktoria Stanke z SP nr 3, Joanna Akacka z Koźla, Aleksandra Hadyniak z Brodziszewa, Roksana Krzywonos z SP nr 1, Maria Sobańska z Otorowa oraz Mikołaj Juszczak z SP nr 2.

Nagrody i wyróżnienia jurorskie
Nagrody: Daria PANEK, Adrianna FRICZ z SP nr 3, Karolina KUKAWKA z SP nr 1, Dominik DODOLSKI i Paulina FRICZ z SP nr 2.
Wyróżnienia: Jakub Kasprowiak z Przyborowa, Oliwia Wieczorek z Brodziszewa, Olga Szaniawska z SP nr 1 i Weronika Wegner z SP nr 2.

Wśród gimnazjalistów laureatami dwóch równorzędnych II nagród zostały recytatorki: Katarzyna ZARAŚ z Gimnazjum nr 3 i Martyna MARKO z Gimnazjum nr 4, III nagrodę otrzymała Marianna WESOŁEK a wyróżnienia I i II stopnia przyznano Natalii Bartkowiak i Konradowi Niedzielskiemu z Gimnazjum nr 3 w Szamotułach.

Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które ufundował organizator imprezy czyli Szamotulski Ośrodek Kultury.

Dodaj komentarz