SzokTravel 2016
Poznajemy ludzi – poznajemy świat

Któż nie marzy o podróżach! To od nich zwykle wszystko się zaczyna. Marzenia są bowiem jak skrzydła, które pozwalają wzbić się ponad codzienność – mówi jeden z gości tegorocznej edycji SzOKTravel, Władysław Grodecki.
O podróżniczej codzienności opowiedzą w trzy niedziele kwietnia niezwykli goście – wybitni polscy podróżnicy.
Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Szamotulski Ośrodek Kultury ul. Dworcowa 43
Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

 

 

3 kwietnia, godz. 17.00
WOJCIECH DĄBROWSKI. Podróżnik, członek The Globetrotters Club w Londynie, dziennikarz, inżynier telekomunikacji. Miał 14 lat, gdy po raz pierwszy przekroczył granicę Polski – na Łysej Polanie; ). Odtąd poznawanie świata stało się jego życiową pasją. Podróżując samotnie z plecakiem udało mu się już dwunastokrotnie okrążyć glob. Pierwszy raz w 1989 roku, ostatni przed rokiem. Odwiedził 238 krajów na 7 kontynentach. Największym przyjacielem podróży jest dla niego grzałka i kubek na ulubioną herbatę. Podróżując szuka przygody, nowych wrażeń, spotkań z ciekawymi ludźmi i cudami natury, konfrontuje obraz świata wyniesiony z lektur i filmów z tym rzeczywistym.
www.kontynenty.net

10 kwietnia, godz. 17.00
ARKADY P. FIEDLER. Wnuk słynnego podróżnika i pisarza. Trasę liczącą ponad 16 tys. kilometrów – z Kairu na Przylądek Dobrej Nadziei – pokonał Fiatem 126p, czyli poczciwym „Maluchem”. Podróż trwała 3,5 miesiąca, a fiacik zawiódł tylko raz, jeszcze w Polsce.
– Projekt PoDrodze zrodził się w mojej głowie w 2008 roku, powstał z pasji podróży samochodowych, sentymentu do małego Fiata i potrzeby spełnienia osobistych pragnień poznawania świata – mówi podróżnik. W ciągu dnia przejeżdżałem nawet 720 km. W „Maluchu” to nie lada wyczyn, szczególnie w temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Mały samochodzik wszędzie budził zainteresowanie. Zawsze odbierano go z wielkim uśmiechem – podkreśla.
Podczas spotkania przy ośrodku będzie można podziwiać kilka wyjątkowych „Maluchów”.
www.podrodze.com

17 kwietnia, godz. 17.00
WŁADYSŁAW GRODECKI. Dziennikarz, przewodnik, pilot wycieczek, kartograf. Przez 40 lat odwiedził wszystkie kontynenty z wyjątkiem Antarktydy. Najtrudniejsze wyprawy: półtoraroczny pobyt na pustyni w Iraku i mierzenie się z najbardziej nieprzyjaznym krajobrazem świata, wyprawa przez Azję, Afrykę i Europę, trzy samotne wyprawy dookoła świata. Jest tropicielem Polaków w świecie. Podróżując odwiedza najważniejsze ośrodki polonijne, groby wybitnych Polaków, miejsca martyrologii oraz szczególnych dokonań i bitew, skąd przywozi ziemię na kopiec J. Piłsudskiego. Jest autorem artykułów w podręcznikach, wywiadów, wykładów i wystaw fotograficznych. Spotkanie pt. „1500 dni samotnych wędrówek po świecie” to zaproszenie do smakowania świata!
www.grodecki.eufrutki.net

Dodaj komentarz